Skip to Content

مدیر نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد:


مدیر نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: مجوز ˈماساژ درمانیˈ از سوی این دانشگاه برای هیچ مرکزی در یزد صادر نشده است.

به گزارش میبد خبر، زندگی های شهری و صنعتی متاسفانه سبب بروز و شیوع برخی بیماری ها در جامعه شده است که بیماران به دلایل گوناگون از جمله کم حوصلگی، عدم آگاهی، اعتماد بی‌جا و حتی در اثر شنیده هایی از برخی و بدون تحقیق با ورود به مرکزی برای درمان، ضمن اینکه هزینه گزافی از جیبشان خالی می شود، به هدف خود که درمان است، یا نمی رسند یا اینکه دچار آسیب دیگری می شوند.

مراکز ماساژ درمانی نیز یکی از این نوع مراکز است که چندی است تبلیغات اغواکننده آن‌ها در فضای مجازی و حتی در سطح شهر دیده می شود و متاسفانه بسیاری از افراد نیز بدون آن که از مورد تایید بودن آنها اطمینان حاصل کنند به آن روی آورده اند.

هیچ مرکز ماساژ درمانی در یزد مجوز قانونی ندارد

رئیس اداره نظارت بر درمان دانشگاهعلوم پزشکی یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا اظهار داشت: هیچ مرکز ماساژ درمانی در استان یزد مجوز قانونی ندارد و هر کسی با عنوان ماساژ درمانی فعالیت می کند قانونی نبوده و با آن برخورد خواهد شد.

دکتر عباس محمدی  با اشاره به پلمپ مراکز متخلف اظهار داشت: فعلا وزارت بهداشت مجوز ماساژ درمانی صادر نمی‌کند اما بعضی از ارگانها اقدام به دادن مجوز برای ماساژ می‌کنند اما به هیچ عنوان حق دخالت در امور درمانی تحت عنوان ماساژ درمانی ندارند که اگر خلاف این عمل کنند با آن ها برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به تبلیغات مراکز ماساژ درمانی در فضای مجازی و حقیقی تاکید کرد: هر فردی که نیاز به خدمات درمانی دارد به هر مرکزی که مراجعه می کند برای جلوگیری از هر گونه مشکل باید در ابتدا بررسی کند که مجوز قانونی و پروانه معتبر از وزارت بهداشت دارد یا خیر و به هر مرکزی اعتماد نکند.

محمدی در توصیه به مردم در مراجعه به مراکز درمانی اذعان داشت: هر مرکز که دارای مجوز باشد یک مسئول فنی دارد که زیر نظر او خدمات فنی تعریف شده مجاز ارائه می‌شود؛و حتماً باید مجوز خود را در معرض دید مراجعه‌کنندگان قرار دهد.

انتهای پیام/

یزد رسا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.