Skip to Content

رئیس شورای شهر میبد:

هیچ برنامه ای برای نامزدی در انتخابات آینده شورای شهر ندارم/ معتقدم باید کار در شورای آینده به جوانان واگذار شود


حسینعلی فلاح گفت: من در طول عمرم در بخش های مختاف دولتی و خصوصی خدمت کردم و فکر می کنم دیگر پیر شده ونیاز به استراحت دارم ضمن اینکه معتقدم شورای بعدی را باید به جوانان بسپاریم.

به گزارش میبدخبر، حسینعلی فلاح در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شورای دوره پنجم در کشور و استان از نظر هماهنگی و همراهی با مسئولان دولتی بی نظیر عمل کرده است گفت: در کنار این موضوع یکی ازمهمترین رویکردهای این شورا توجه به مناطق کمتر توسعه یافته شهر بوده است.

رئیس شورای اسلامی شهر میبد اضافه کرد:با توجه به اینکه یک سوم از وسعت شهری میبد را بافت تاریخی دربرگرفته در زمینه احیای این بافت و مرمت آن بیشترین تعامل را با مجموعه میراث فرهنگی شهرستان داشتیم و توانستیم اقدامات خوبی را رقم بزنیم و این در حالی است که در اکثر شهرها بین این دو دستگاه اختلافات زیادی وجود دارد.

وی با بیان اینکه بخشی از درآمد شهرداری ها مربوط به مالیات ارزش افزوده است گفت: براساس قانون سه ونیم درصد از مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری ها اختصاص دارد که در حال حاضر پیشنهادی را به نمایندگان مجلس ارائه دادیم تا این میزان در بودجه سال 1400 به چهار و نیم درصد افزایش پیدا کند که کمک شایانی به وضعیت بودجه ای شهرداری ها خواهد شد و در حال پیگیری این موضوع توسط نمایندگان محترم هستیم که احتمال تصویب آن وجود دارد.

فلاح از رشد 100 درصدی بودجه شهرداری میبد در دوره پنجم خبر داد و اظهار داشت: عمده اعتبارات شهرداری ها از نوع کوششی هستند بنابراین در زمان تحویل شورا کمیته درآمدی را تشکیل دادیم و برای افزایش درآمد برنامه ریزی کردیم زمانی که شورا را تحویل گرفتیم رقم بودجه 30 میلیارد تومان بود و حال این رقم به 65 میلیارد تومان رسیده است.

وی در تشریح راهکار افزایش بودجه اظهار داشت: یکی از منابع درآمدی الزام ادارات به اخذ پروانه بود در گذشته ادارات تخلفات زیادی در حوزه ساخت و ساز داشته و بدون دریافت پروانه اقدام به ساخت وساز می کردند که این موضوع در شورا پیگیری و با ارجاع پرونده به کمیسیون ماده 100 توانستیم 20 میلیارد تومان بدهی را از آنان اخذ کنیم که البته هنوز کار بررسی تعداد دیگری از ادارات باقی مانده و امیدواریم بتوانیم تا پایان دوره آنان را نیز تعیین تکلیف کنیم.

فلاح تصریح کرد: خوشحالیم که امروز ادارات ما نیز می دانند برای ساخت وساز باید پروانه دریافت کنند و تافته جدا بافته از مردم نبوده و باید حق و حقوق شهرداری را پرداخت نمایند.

وی در ادامه در خصوص مهمترین چالش در دوره شورای پنجم گفت: مهم‌ترین چالش در تمامی شورای های شهر این است که امروز دولت ساختار شورا را برنتافته و روز به روز از اختیارات آنان کم می کند و باید برای این موضوع فکری عاجل صورت گیرد.

فلاح مهترین دستاورد شورای شهر میبد را نیز تعامل بالا با دستگاه های دولتی دانست و گفت: همانطور که اشاره کردم تعامل بسیاری خوبی با ادرات شهرستان داریم و در راستای رفع مشکلات مردم با آنان همراهی می کنیم.

وی درپایان از عدم نامزدی در انتخابات 1400 شورای شهر میبد خبر داد و اظهار داشت: من در طول عمرم در بخش های مختاف دولتی و خصوصی خدمت کردم و فکر می کنم دیگر پیر شده ونیاز به استراحت دارم ضمن اینکه معتقدم شورای بعدی را باید به جوانان بسپاریم.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.