Skip to Content


هوای یزد تا پنج درجه سردتر می شود/8توصیه به کشاورزان


در روزهای آینده مردم استان یزد شاهد کاهش دمای هوا خواهند بود که این روند تا روز پنجشنبه همین هفته ادامه دارد.

به گزارش "میبدخبر"، محمد رضا شیرغلامی در مصاحبه با رادیو یزد از نفوذ توده هوای پرفشار و هوای سرد از مناطق شمالی کشور خبر داد و اظهار کرد: در روزهای آینده مردم استان یزد شاهد کاهش دمای هوا خواهند بود که این روند تا روز پنجشنبه همین هفته ادامه دارد.

کارشناس هواشناسی یزد افزود: علیرغم آسمان صاف و آفتابی، در این سه روز در برخی نقاط استان ورزش باد نسبتا شدید را روبرو خواهد بود.
شیر غلامی حد اکثر دمای هوای  امروزشهر یزد را 31 عنوان کرد و تصریح کرد: روز سه شنبه به 28 درجه سانتیگراد می رسد و در سه شب آینده، دمای هوای شهر یزد به ترتیب به 15، 14 و 13 درجه سانتیگراد خواهد رسید.

گفتنی است گرمترین نقطه استان در 24 ساعت گذشته بافق با 32 و منطقه گاریز تفت با دمای چهار درجه خنک ترین نقطه استان بوده است.

بر همین اساس هواشناسی استان یزد با انتشار اطلاعیه ای 8 توصیه مهم را به کشاورزان استان گوشزد کرد:

یزد رسا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.