Skip to Contentطبق آخرین اطلاعات بدست امده از ایستگاه‌های پایش وضعیت کیفی هوا، شاخص کیفی هوای شهرستان‌های یزد، اردکان، میبد و بافق در وضعیت ناسالم قرار دارد.

به گزارش میبد خبر، میزان غلظت ذرات معلق هوا منتهی به ساعت ۹ صبح امروز در  شهرستان‌های یزد ، اردکان و میبد ۱.۵ برابر حد مجاز بود؛ همچنین این رقم در بافق دو برابر حد مجاز اعلام شده است.

هم‌اکنون هوای شهرستان‌های یاد شده در وضعیت ناسالم قرار دارد و  توصیه می شود گروه های حساس( سالخوردگان، کودکان، بیماران قلبی و تنفسی) حتی المقدور از هرگونه تردد غیر ضروری در شهر خودداری و حتی‌الامکان در این وضعیت از منزل خارج نشوند.

 روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد در گزارش خود اعلام کرد: براساس گزارش این اداره کل ، این شرایط به صورت مدام رصد و اطلاع‌رسانی می‌شود.

حد مجاز ذرات معلق هوا ۱۵۰ میکروگرم بر متر مکعب است که اکنون شاخص هوای استان بیشتر از این میزان را نشان می دهد.
شاخص کیفیت هوای سالم بین صفر تا ۵۰ پاک ، ۵۰ تا ۱۰۰ سالم، ۱۰۰ تا ۲۰۰ ناسالم ، بیش از ۲۰۰ هشدار و ۳۰۰ میکروم گرم بحرانی و خطرناک است.
اکسیدهای گوگرد، نیتروژن ، منوکسید کرین و ذرات معلق از عوامل تعیین کننده شاخص کیفیت هوا است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.