Skip to Content

گفتگوی میبد خبر با سرپرست مرکز بهداشت میبد؛

هنوز هیچ مورد از ابتلا به آنفولانزای H1N1 در میبد گزارش نشده است


دکتر کلانتری بیشترین گروه در معرض خطر را افراد مبتلا به بیماری های قلبی وعروقی ، بیماران سرطانی ، بیماران پیوندی(کلیه ، کبدو...) و زنان باردار دانست و سفارش کرد که این افراد از رفت وآمد های غیر ضروری پرهیز کنند.

سرپرست مرکز بهداشت میبد در گفتگو با میبد خبر، ضمن سفارش به مردم در جهت انجام اقدامات پیشگیرانه مثل  شستشوی دستها ، روبوسی نکردن با افراد مشکوک وتهیه ماسک برای بیماران را از اهم اقدامات پیشگیرانه دانست وافزود خانواده ها از بردن افراد در معرض خطر به جمع های مشکوک به بیماری خود داری کنند.

دکتر محمدسعید کلانتری بیشترین گروه در معرض خطر را افراد مبتلا به بیماری های قلبی وعروقی ، بیماران سرطانی ، بیماران پیوندی(کلیه ، کبدو...) و زنان باردار دانست و سفارش کرد که این افراد از رفت وآمد های غیر ضروری پرهیز کنند.

این مقام مسئول، تب زیاد، لرز، گلودرد، تنگی نفس، تهوع، بدن درد، سرفه، عطسه وآبریزش بینی را از علائم بیماری آنفلانزای H1N1 دانست وافزود علائم آن تقریبا شبیه به سرماخوردی معمولی است واز همشهریان خواهش میشود هنگام مشاهده علائم به هیچ عنوان خود درمانی نکرده وبه پزشک مراجعه کنند.

وی همچنین گفت مصرف آسپرین در بیماران موجب  بروز سندروم خطرناکی دربدن میشود و بنابراین بیماران به هیچ عنوان آسپرین مصرف نکنند  ودر همی راستا به پزشکان توصیه کرد  برای بیماران آنتی بیوتیک تجویز نکنند.

دکتر کلانتر خاطر نشان کرد طبق آماررسمی تاکنون در استان یزد و شهرستان میبد هیچ مورد از ابتلا به بیماری H1N1 گزارش نشده است و این روزها با تشکیل جلسات بین بخشی درحال انجام اقدامات کنترلی وآموزش سلامت در شهرستان هستیم.

 
رای شما
میانگین (3 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.