Skip to Content

در چهارمین همایش ملی تجلیل از هنرمندان صنایع دستی؛


در چهارمین همایش ملی تجلیل از هنرمندان صنایع دستی «همای هنر ۴» توسط رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از هنرمند پیشکسوت صنایع دستی میبد تجلیل شد.

به گزارش میبد خبر، در چهارمین همایش ملی تجلیل از هنرمندان و پیشکسوتان صنایع دستی و هنر‌های سنتی با عنوان «همای هنر» که در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور برگزار شد از ۱۳ هنرمند پیشکسوت صنایع دستی قدردانی تقدیر شد.

در این مراسم از «محمد علی پهلوان شمسی» هنرمند پیشکسوت صنایع دستی میبد در رشته چرخکاری با سفال تجلیل و لوح تقدیر و تندیس همایش توسط رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور به وی اهدا شد.

محمد علی پهلوان شمسی در سال 1323 در شهرستان میبد دیده به جهان گشود. در 6 سالگی در کارگاه پدرش دست به گل زد و یک لیوان بدون چرخکاری ساخت که پدرش برای تشویق محمدعلی آن را در کوره پخت و برایش لعاب زد. از آن روز قریب به 65 سال می گذرد.

وی در حال حاضر در کارگاه استیجاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فعالیت می کند و از تنها هنرمندان انگشت شمار پیشکسوت چرخکاری سفال است که عمری به آموزش و اشاعه این هنر پرداخته، چنان که نداشتن مستمری بیمه مانعی برای علاقه مندی وی به آموزش جوانان بدون هیچ گونه چشم داشتی نبوده است.

انتهای پیام/اد

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.