Skip to Content

در چهارمین همایش ملی تجلیل از هنرمندان صنایع دستی؛

هنرمند پیشکسوت صنایع دستی میبد تجلیل شد+ تصاویر


در چهارمین همایش ملی تجلیل از هنرمندان صنایع دستی «همای هنر ۴» توسط رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از هنرمند پیشکسوت صنایع دستی میبد تجلیل شد.

به گزارش میبد خبر، در چهارمین همایش ملی تجلیل از هنرمندان و پیشکسوتان صنایع دستی و هنر‌های سنتی با عنوان «همای هنر» که در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور برگزار شد از ۱۳ هنرمند پیشکسوت صنایع دستی قدردانی تقدیر شد.

در این مراسم از «محمد علی پهلوان شمسی» هنرمند پیشکسوت صنایع دستی میبد در رشته چرخکاری با سفال تجلیل و لوح تقدیر و تندیس همایش توسط رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور به وی اهدا شد.

محمد علی پهلوان شمسی در سال 1323 در شهرستان میبد دیده به جهان گشود. در 6 سالگی در کارگاه پدرش دست به گل زد و یک لیوان بدون چرخکاری ساخت که پدرش برای تشویق محمدعلی آن را در کوره پخت و برایش لعاب زد. از آن روز قریب به 65 سال می گذرد.

وی در حال حاضر در کارگاه استیجاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فعالیت می کند و از تنها هنرمندان انگشت شمار پیشکسوت چرخکاری سفال است که عمری به آموزش و اشاعه این هنر پرداخته، چنان که نداشتن مستمری بیمه مانعی برای علاقه مندی وی به آموزش جوانان بدون هیچ گونه چشم داشتی نبوده است.

انتهای پیام/اد

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.