Skip to Content

این جریان را بدون نقاب بشناسید؛

هم نوایی جبهه اصلاحات میبد با رسانه های بیگانه


با مروری گذرا بر بیانیه مشترک برخی اصلاح طلبان ردّصلاحیت شده حوزه تفت و میبد می توان به میزان اعتقاد و التزام این افراد به یکی از مهمترین اصول قانون اساسی به عنوان یکی از شرایط احراز صلاحیت داوطلبان پی برد.

به گزارش "میبدخبر" به نقل از نارین نیوز، اگر چه با نگاهی به عملکرد شورای نگهبان شاهد ردصلاحیت چهره ها از طیف های مختلف سیاسی بوده ایم، اما تنها صدای اعتراض و مخالفت جریان اصلاح طلب بود که هم نوا با دستگاه های رسانه ای بیگانه به مخالفت با این رویه قانونی بلند شد.

جالب اینجاست که این گروه علیرغم ادعای بی مورد و هیاهوی زیاد مبنی بر ردّصلاحیت گسترده، باانتشار لیست های انتخاباتی و یا با حمایت از بعضی افراد و چهره ها، مجلس  آینده را مجلس اصلاح طلبان می دانند و مردم را به تشکیل مجلسی اصلاح طلبانه ترغیب می کنند.

باید گفت اصلاح طلبان حوزه تفت و میبد هم در این رویه مستثنی نبوده و بعد از ردّصلاحیت چهره های شاخص خود، تمام قامت از یکی از نامزدها حمایت کرده اند و برای نشان دادن حضور خود در انتخابات بیانیه صادر کرده اند.

با مروری گذرا بر این بیانیه که توسط کمال بیکی، محمدعلی رادی، غلامعلی سفید، علیرضا فرزاد و  سراج الدین وحیدی صادر شده می توان به میزان اعتقاد و التزام این افراد به اصل مهم ولایت فقیه و شخص ولی فقیه به عنوان یکی از شرایط صلاحیت داوطلبان پی برد. چرا که  با توجه به اهمیت و جایگاه انتخابات و احراز رهبری در بین مردم کوچکترین اشاره ای به این امر در این بیانیه نشده است و با نادیده گرفتن نقش و جایگاه رهبری و اکتفای تنها به فرمایش حضرت امام (ره) سیر سیاسی خود را تبیین نموده اند.

آنها همچنین در این بیانیه با متهم کردن دستگاه های نظارتی به انجام حرکت های سلبی با هدف ایجاد یاس در مردم، آورده اند که می توان مجلسی مردمی و فعال بدون حضور تندروهای افراطی، تشکیل داد و افرادی را روانه مجلس کنیم که مورد حمایت شورای اصلاح طلبان کشور باشند.

پر واضح است که طبق قانون چنین افرادی با این بینش سیاسی صلاحیت لازم برای نمایندگی از طرف مردمی که ولایت پذیری یکی از مشخصه های اصلی آنهاست را نداشته و ندارند و علیرغم زدن انگ های مختلف به جریان اصولگرا و بعضی چهره های شاخص، حاضرند برای رسیدن به اهداف و امیال سیاسی خود حتی اصل مهم ولایت فقیه را نادیده گرفته و از آن عبور کنند.

بیانیه-اصلاح-طلبان
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.