Skip to Contentرئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی یزد گفت : به منظور ترویج آخرین یافته ها و دستاوردهای تحقیقاتی بلدرچین، روز ملی مزرعه بدرچین در میبد برگزار می شود.

به گزارش میبد خبر، اسمعیل زاده حسینی چهارشنبه شب در نشستی با فرماندار میبد با اعلام این خبر، گزارشی از روند اجرای طرح های پژوهشی بلدرچین ارائه داد و خواستار پیگیری اعتبار جهت تکمیل ایستگاه تحقیقات سایر ماکیان شد.

در این نشست که معاونین و اعضای هیئت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی یزد به همراه رئیس جهاد کشاورزی میبد نیز حضور داشتند مقرر شد سمینار ملی بلدرچین کشور در میبد برگزار شود.

حدود ۷۰ درصد بلدرچین کشور در استان یزد به عنوان قطب تولید بلدرچین ایران تولید و روانه بازار مصرف می شود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.