Skip to Content

جهت آموزش و فرهنگ سازی در زمینه ترافیک

همایش فرهنگ ترافیک از دیدگاه روانشناسی در میبد برگزار شد


همایش فرهنگ ترافیک از دیدگاه روانشناسی با سخنرانی دکتر محمدحسین فلاح در دانشگاه آیت الله حایری میبد برگزار شد.

به گزارش ميبد خبر، همایش فرهنگ ترافیک از دیدگاه روانشناسی با سخنرانی دکتر محمدحسین فلاح و با حضور مردم، مسئولین و برخی از معلولین حوادث رانندگی در دانشگاه آیت الله حایری میبد برگزار شد.

محسن فلاح دبیر شورای ترافیک شهرستان میبد بیان کرد: با توجه به اینکه بیشترین علت تصادفات رانندگی ناشی از عوامل انسانی است و سالانه هزاران نفردراثر تصادفات رانندگی جان خود را از دست می دهند.از ابتدای سال جاری تاکنون شورای ترافیک شهرستان میبد اقدام به اجرای برنامه‌هایی در راستای آموزش و فرهنگ‌سازی درسطح مدارس، مراکز آموزشی، دانشگاه‌ها، ادارات و .... کرده است.

وی خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری همایش ترافیک در شهرستان میبد، فرهنگ‌سازی ترافیک در بین اقشار مختلف جامعه به منظور کاهش تصادفات و تلفات انسانی است و توانسته ایم با این آموزشها تعداد فوتی های حوادث رانندگی از 14 فقره در سال 94 به 9 فقره کاهش دهیم.

وی ضمن تاکید برگسترش فرهنگ ترافیک در جامعه خاطر نشان کرد: احترام به قانون و مقررات در جامعه باید از دوران کودکی به فرزندانمان آموخته شود.

فلاح برگزاری همایش های فرهنگی در زمینه آموزش ترافیک را فرصت مناسبی برای ایجاد هنجارهای اجتماعی در جامعه ماشینی امروز دانست.

سخنرانی دکتر محمدحسین فلاح، پخش کلیپ تصادفات و پخش کلیپ مستند که از خانواده‌های جان‌باختگان و معلولان تصادفات در شهرستان میبد از برنامه‌های این همایش یک روزه بود.

این همایش با همکاری دبیرخانه شورای ترافیک شهرستان، شهرداری، فرمانداری، شبکه بهداشت و درمان، آموزش و پرورش و پلیس راهور شهرستان میبد برگزار شد.

انتهای پیام/اد

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.