Skip to Content

به مناسبت فرا رسیدن آغاز دهه کرامت و روز ملی دختران


یکی از باورهای غلط این است که با عشق می شود همه مشکلات را حل کرد. دو نفر فقط همدیگر را دوست می دارند آیا بلد هستند چطور با هم رفتار کنند. دو فردی که از خانواده جهنمی آمده اند چطور می توانند یک خانواده بهشتی تشکیل دهند.

همزمان بافرا رسیدن میلاد حضرت معصومه (س) و روز ملی دختران همایش با موضوع عشق وازدواج ویژه دختران فارغ التحصیل دبیرستان ها و هنرستان های میبد برگزار شد.

عشق و فرایند ازدواج از جمله مباحث مطرح شده در این همایش توسط دکتر صادقی پور معاون پیشگیری سازمان بهزیستی استان یزد و دهقانی زاده کارشناس ارشد مشاوره بهزیستی بود.

دهقانی زاده کارشناس ارشد مشاوره به عنوان اولین سخنران در این همایش ابتدا به تعریف عشق پرداخت و افزود: یک فرد عاشق روابط خود را با خانواده خود رها می کند. دختر خانم ها حتی درس خواندن را نیز رها می کنند. رابطه کاملا احساسی است. یک فرد عاشق فکر می کند که همه دنیایش معشوق اوست.

وی اضافه کرد: فکر و ذکر روانی فرد عاشق را فرد مقابل می گیرد. به وضعیت زندگی شخصی خود هم نمی رسد. حاضر است به خاطر طرف مقابل خود را له و قربانی کند.

دهقانی زاده عشق را ادامه همان زندگی خانوادگی افراد بیان کرد و افزود: فرد در خانواده که زندگی می کند با احساسات بزرگ می شود. با همان ویژگی هایی که در خانواده است عاشق فرد مقابل می شود. نقش خانواده در عاشق شدن بسیار مهم است.

سپس دهقانی زاده کارشناس ارشد مشاور چندین باور غلطی که در زمینه عشق وجود دارد را این طور برشمرد:

با عشق می شود همه مشکلات را حل کرد

یکی از باورهای غلط این است که با عشق می شود همه مشکلات را حل کرد. دو نفر فقط همدیگر را دوست می دارند آیا بلد هستند چطور با هم رفتار کنند. دو فردی که از خانواده جهنمی آمده اند چطور می توانند یک خانواده بهشتی تشکیل دهند.

عشق می تواند به ما کمک کنند در طرف مقابل تغییرات اساسی ایجاد کنیم

دومین باور غلط این است که عشق می تواند به ما کمک کنند در طرف مقابل تغییرات اساسی ایجاد کنیم. عشق قادر نیست تغییرات بنیادی در فرد ایجاد کند. این به معنی این است که اگر طرف مقابل را دوست ندارید با او ازدواج کن بعدا او را تغییر می دهید. شاید تغییرات کوتاه مدت به وجود آید. برای تغییرات اساسی فرد بایدمهارت های زیادی را کسب کند.

من بدون او نمی توانم به زندگی ادامه دهم

سومین باور غلط در رابطه عشقی این است که «فرد می گوید من بدون او نمی توانم به زندگی ادامه دهم». کسانی که این طور عاشق می شوند عزت نفس و اعتماد به نفس پایینی دارند.

دهقانی زاده به حضار توصیه کرد که: یکی از راه هایی که هیجان عشق را می شود کنترل کرد این است که ارزش های خود را تقویت کنید. اعتماد به نفس بالایی کسب کنید. خودتان را دوست داشته باشید. افرادی که می گویند به طرف مقابل نرسیم خودکشی می کنیم کمتر خود را دوست دارند. این افراد ازدواج آنها یک تهدیدی پی آن است.

فرد فکر می کند احساسی که او دارد منحصر به فرد است و کس دیگری ندارد

چهارمین باور غلط این است که: فرد فکر می کند احساسی که او دارد منحصر به فرد است و کس دیگری ندارد.

دهقانی زاده در این زمینه نیز پیشنهاد داد: فرد از خودش سوال کند که دارد عاشق چه کسی می شود، در حوزه درمان و روانشناسی کار کردن با مراجعان عاشق که می دانند کارشان اشتباه است و می خواهند کنار بگذارند بسیار سخت است. برای خود افراد هم سخت است. درمان شکست های عشقی هم سخت است.

فرد رویا و خیال پردازی و بزرگنمایی می کند

پنجمین باور غلط در این زمینه این است که: فرد رویا و خیال پردازی و بزرگنمایی می کند. مسائلی که در سال های اول دانشگاه باید مراقب باشید این است که فرد فکر نکند که وارد دنیای دیگری شده است. تصمیمات مهم را در اولین سال ورود به دانشگاه برای زندگی خود نگیرید. احساسی فکر نکنید. حتما با مشاورین دانشگاه در ارتباط باشید.

لازم به ذکر است این همایش با همکاری بهزیستی میبد، آموزش و پرورش، شهرداری و موسسه توسعه پایدار افق در سالن اجتماعات هلال احمر برگزارگردید.

گفتنی است این مراسم با حضور فلاح فرماندار شهرستان، دکتر صادقی پور معاون امور پیشگیری سازمان بهزیستی  و کارشناسان بهزیستی، داور پور رئیس شورای شهر، شفاهی معاون امور پرورشی آموزش و پرورش و دیگر مسئولین شهرستان برگزار گردید.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.


شرکت پویای کویر
بسمه تعالی

...وَ الَّذینَ اسْتَجابُوا لِرَبِّهِمْ وَ أَقامُوا الصَّلاةَ وَ أَمْرُهُمْ شُوری‏ بَیْنَهُمْ وَ مِمّا رَزَقْناهُمْ یُنْفِقُونَ(38)
آنچه به شما عطا شده متاع زودگذر زندگی دنیاست، و آنچه نزد خداست برای کسانی که ایمان آورده و بر پروردگارشان توکّل می‏کنند بهتر و پایدارتر است. (36)همان کسانی که از گناهان بزرگ و اعمال زشت اجتناب می‏ورزند، و هنگامی که خشمگین شوند عفو می‏کنند. (37) و کسانی که دعوت پروردگارشان را اجابت کرده و نماز را برپا می‏دارند و کارهایشان به صورت مشورت در میان آنهاست و از آنچه به آنها روزی داده‏ایم انفاق می‏کنند...
آیه 38 از سوره مبارک شوری

با سلام حضور شما دوست عزیز وعوامل محترم طرح روفروژمیانی خیابان امام (شهرداری میبد)
اینجانب دوست کوچک شما که به عنوان شهروند جامعه میبد ،شهری که دوستش دارم نیز محسوب می شوم .میبد شهر من در گذر زمان ها کهنسالی خود را تجربه می کند که مسئولین محترم هر روز گوشه ای از آنر ا رنگی تازه می بخشند . روزی جدول گذاری میکنن ،رنگ میزنند بر پوسته شهر تا همچون خضاب بر موی مادربزرگم آن را برای من شهروند تازگی بخشند.من منتقد نیستم چون با مشکلات مجریان ومسئولین شهر آشنایی دارم و دستی برآتش دارم مدتها برای مشکل ترافیک خیابان امام اندیشیده ام حتی به عنوان جزء سعی کرده ام باتردد در مسیرهای موازی کمکی برای کاهش ترافیک (کوتاه مدت) را به دیگر شهروندان بدهم.اما کارشناسان هم موافقند که حل ترافیک در خیابان امام نیاز به همت بزرگ دارد و مشکل آن را نباید با سطحی نگری حل نمود نیاز به کار کارشناسانه و بلند مدت دارد. خیابان امام هیچگاه با کل چهار باند رفت وبرگشت خود نمی تواند این حجم تردد را تحمل کند .
جدیدا شهرداری محترم اقدام به روفروژ میانی این مسیر نموده که در جهت تامین روشنایی کمک بسیار زیادی کرده ولی دوست عزیز ومحترم آیا در نظر کارشناسان شما :
• برای بارندگی هایی وجریان های سطحی آب در این خیابان فکر شده است؟
• باتوجه به ارتفاع جدول ها به عبور عابران پیاده بالاخص بانوان اندیشیده اید؟(فقط دو مسیر عبوری در طرح قبلی ویک محل عبور، در فاز دوم )
• فضای سبز در این مسیر فقط پارک فلسطین آیا کافیست ؟ غیر از ین است که طبیعت درمان است.
• باتوجه به قرار گرفتن قسمتی از خیابان امام در بافت قدیمی برای عبور سالمندان کارشناسی شده است؟(به شخصه سالمندی را حین عبور ازز این قسمت مشاهده کردم که مدام عصای خود را بالا می گذاشت، مجددا سعی می کرد تا به نحوی عبور کند و در انتها .....)
• برای عبور دادن ویلچر برای معلولین اندیشیده اید؟
• برای عبور کالسکه نوزاد ؟
مسئولین باید بدانند شهر من ناتوان و سالمند دارد ،
معلول دارد .
نوزاددارد.
آب های سطحی در بارندگی دارد.
و زیبایی هم دارد خیلی بیش از آن که تصور کنیم.
پس می سازیمت.

محمدحسین هدائی شهردار میبد ضمن اشاره به مخالفت‌هایی که در ابتدای اجرای این طرح وجود داشت بیان کرد ما با جمع‌بندی نظرات کارشناسی و خرد جمعی از کارشناسان ترافیکی و زیبا سازی به این نتیجه رسیدیم که مصوبه شورای محترم ترافیک را به صورت مستقیم با توجه به قیمت بالای نیوجرسی ها،بدون نصب آزمایشی نیوجرسی، با اجرای طرح رفوژ میانی خیابان امام(ره) اجرا کنیم و با احترامی که برای تمامی نظرات شهروندان به خصوص منتقدین این طرح قائلیم قضاوت در مورد نتایج اجرای این طرح ترافیکی را به خود مردم می‌سپاریم.


آقای هدایی سپاس
من هم یک مردم هستم. (یک میبدی کارشناس ارشد ساختمان).
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۶/۹ ۱۴:۴۷
محمد
12 شهریورماه به نوعی سالروز شروع مدیریت جدید شورای اسلامی شهر و شهرداری می‌باشد و همه انتظار دارند که در دوره جدید بهبود نسبی در وضعیت شهر و مدیریت کلان آن حاصل شود.
12 شهریورماه اولین جلسه اعضای جدید شورای اسلامی شهر تشکیل شد و عزیزالله داورپور به عنوان رئیس شورا به همراه 8 تن دیگر سکان‌دار شورایی شدند که علاوه بر تعیین تکلیف در مسائل مرتبط با شهرداری، به عنوان عضو ناظر یا مشورتی در بسیاری از امور شهری حضور دارند.
همیشه انتظار مردم در حل مشکلاتشان از کسانی که به آنها رأی مستقیم داده‌اند بیشتر بوده است؛ شهروندان یکی از تکیه‌گاه‌های خود را در مقابله با سختی‌ها، شورای شهر می‌دانند و حال سؤال اینجاست که تا به چه اندازه، شورای چهارم توانسته این خواسته و انتظار مردم نجیب و عزیز میبد را برآورده سازد.
از همان آغازین ساعت‌های اعلام نتایج انتخابات و مشخص شدن ترکیب اعضای شورا، گمانه‌زنی‌ها در خصوص کارآمدی شورای چهارم و توانمندی و تعامل منتخبین مردم در راستای حل مسائل کلان شهر از سوی کارشناسان و اصحاب رسانه مطرح شد.
به هر حال یک سال از ارزشمندترین روزها در مسیر اعتلا و پیشرفت شهرمان میبد گذشت.
خردادماه سال 92 یعنی آغاز مارتن انتخابات تا به امروز آبستن بسیاری از اتفاقات و رویدادهایی بوده که نقش به‌سزایی در این راه داشته است. در سال‌های اخیر ،حریم و محدوده شهر میبد همیشه بحث جدی و سنجه‌ای برای توان مدیریت شهری به حساب می‌آمده است. موضوع صنعت، آلایندگی، غیر بومی‌ها، تحصیلات تکمیلی، رتبه علمی و فرهنگی شهرستان، زیبایی شهر، ترافیک، معماری شهری، جذب سرمایه‌ و ... موضوعاتی است که نه تنها ذهن مسئولین و دلسوزان شهرستان را به خود مشغول ساخته که نقل اصلی مجالس ومحافل مردمی هم هست، آنها انتظار دارند این مشکلات با همدلی مسئولین و حرکتی رو به جلو و شتابان حل و فصل شود. این انتظار هم هست که مسئولین از هر فرصتی استفاده نمایند تا میزان پیشرفت حاصل شده را به اطلاع مردم برسانند.
شهر میبد پیشینه خوبی داشته ،قبل انقلاب به نسبت دیگر شهرهای هم‌جوار افول داشته و بعد از انقلاب به همت مردمانش گام‌های پیشرفت را دو تا یکی برداشته است. اما حال که به این نقطه رسیده‌ایم نباید رکود، خودسری، افتراق و کم‌همتی مسئولان مانع از رشد شتابان شود.
ایجاد یک محیط شاد، دلگرم کننده، تأمین حداقل‌های معیشت، رونق فرهنگی و بسیاری از مسائل شهری به دست مسئولین محلی دست یافتنی است و فارغ از دست به دست شدن دولت‌ها باید همراهی و نقطه ثقل و اتکای واحدی وجود داشته باشد که با پشتوانه نخبگان سیاسی، اقتصادی، علمی و فرهنگی نوید آینده‌ای روشن را برای مردمان این دیار داشته باشد.
حال قضاوت با خود مردم است تا اگر شعار‌ها و قول‌هایی را که منتخبین آن‌ها پیش از انتخابات با حضور در محلات و یا بلافاصله بعد از انتخابات داده‌اند با آنچه که امروز با آن مواجه هستیم مقایسه کرده و به عنوان یک داور، صادقانه نظر بدهند.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۶/۸ ۲۰:۱۰

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.