Skip to Content

مسئول همایش شیرخوارگان حسینی در میبد:


مسئول برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در میبد گفت: همایش جهانی شیرخوارگان حسینی همزمان با سراسر کشور و برخی کشورهای جهان در نقاط مختلف این شهرستان برگزار می‎‌شود.

به گزارش میبد خبر، محمد جلال دهقانی در خصوص برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در میبد بیان داشت: همایش جهانی شیرخوارگان حسینی در شهرستان میبد روز جمعه ۲۳ شهریور مصادف با چهارم محرم ۱۴۴۰ از ساعت ۹ تا ۱۱ صبح در محل مصلای آیت‌الله اعرافی میبد برگزار می‌شود.

وی افزود: این مراسم در شهرستان میبد ویژه بانوان بوده و برای اجرای آن بیش از پنج‌هزار دست لباس ویژه نوزادان تهیه شده است و بانوان محترم می توانند برای دریافت لباس به پایگاه‌های مقاومت بسیج خواهران و یا فروشگاه عقیق واقع در خیابان سلمان فارسی مراجعه کنند.

دهقانی خاطرنشان کرد همایش جهانی شیرخوارگان حسینی در میبد، علاوه بر مصلا در بیش از ۲۰ مکان مذهبی این شهرستان برگزار می‌شود.

گفتنی است آئین شیرخوارگان حسینی هرساله در نخستین جمعه ماه محرم، با هدف رساندن پیام عظیم و بزرگ امام حسین(ع) به جهانیان، آشنایی آنان با نهضت عاشورا، تجلیل از مقام والای حضرت علی‌اصغر (ع)  و تجدید پیمان با اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بدر بیش از پنج‌هزار نقطه کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

نارین خبر
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.