Skip to Content

همزمان با هفته وقف صورت گرفت؛


همایش یاوران وقف و تجلیل از واقفان و خیران وقف در امامزاده میر شمس الحق میبد برگزار شد.

به گزارش میبد خبر، همایش یاوران وقف با هدف تجلیل از واقفان، خیران و هیئت امنای موفق،اصحاب رسانه فعال در زمینه وقف و افرادی که در راستای وقف خدمت می‌کنند با سخنرانی امام جمعه موقت میبد در امامزاده میر شمس الحق برگزار شد.

حجت الاسلام علیرضا حسنی وقف را سنت حسنه و میراثی ماندگار دانست و یادآور شد: از طریق وقف می توان بخش قابل توجهی از مشکلات جامعه را مرتفع کرد.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه وقف در جامعه گفت: وقف به عنوان سنت حسنه و صدقه جاریه می تواند اقتصاد جامعه را پویا و فقر را از جامعه بزداید.

امام جمعه موقت میبد تصریح داشت: از افرادی که جدید می خواهند وقف انجام دهند می خواهیم که موقوفات خود را در بخش‌های جدید و مورد نیاز امروز جامعه مانند موقوفات قرآنی، درمان، دارو، اردواج جوانان، علم و فناوری و غیره ارائه دهند.

حجت الاسلام حسنی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت فرهنگ سازی مسائل مختلف در جامعه گفت: برای برطرف شدن معضلات و مشکلات جامعه باید فرهنگ سازی صورت بگیرد و در مسئله مهم معنوی و مادی وقف هم باید فرهنگ سازی صورت گیرد و این فرهنگ سازی نیاز به مشارکت عمومی دارد.

وی ادامه داد: مسؤولان باید همکاری کنند تا این مسیر ارزشی و دینی در کشور گسترش یافته و روز به روز بر تعداد افرادی که در این مسیر قدم برمی دارند اضافه شود چرا که با افزایش مشارکت اجتماعی، شاهد حل معضلات اجتماعی، مشکلات درمانی و دیگر مشکلات خواهیم بود.
امام جمعه موقت میبد در پایان حفظ، گسترش و صیانت از این سنت حسنه در بین مردم را بسیار مهم دانست و تاکید کرد: باید تلاش کنیم تا سنت وقف در کشور نهادینه شده و جامعه به سمت این مسیر معنوی پیش برود.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.