Skip to Contentهمایش بانوی آب بمناسبت هفته صرفه جویی از مصرف آب ، در مدرسه میر مهرآباد شهرستان میبد برگزار شد.

به گزارش میبد خبر، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد گفت: در این همایش دانش آموزان با نقاشی های خود به بحران آب پرداختند و مسئولان،  مدیریت درصرفه جویی را تنها راه حفظ این مایه حیاتی و جلوگیری از جیره بندی آب اعلام کردند. 

محمد فاتحی افزود: در این همایش  20 دانش آموز میبدی ، نقاشی های خود را با موضوع بحران آب و نحوه صرفه جویی در مصرف آب در معرض دید عموم قرار دادند. 

وی گفت: در حاشیه این همایش نمایشگاهی از آثار دانش آموزان  به مدت یک هفته در نمایشگاه صنایع دستی و توانمندی های بانوان درمدرسه میر مهرآباد به نمایش گذاشته شده است.

محمدفاتحی با بیان اینکه میزان بارندگی امسال ، مناسب ارزیابی می شود گفت  از هزار و 200  روستای استان یزد  ، تامین اب  330 روستا از طریق آبرسانی سیار انجام می شد که با بارندگی های امسال این آمار به 200 روستا تقلیل یافته که بیشتر این روستاها در شهرستانهای تفت و مهریز هستند.

وی افزود :  مصرف آب شرب در استان یزد نسبت به مدت مشابه پارسال  نزدیک 15درصد رشد داشته است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.