Skip to Content

به مناسبت شهادت امام موسی بن جعفر(ع)

هفدهمین سفر روستایی کاروان «هلال غم» به روستای درین میبد به روایت تصویر


هفدهمین سفر روستایی مجمع الذاکرین خامس آل عبا بمناسبت شهادت هفتمین امام شیعیان حضرت موسی ابن جعفر علیه السلام در روستای درین برگزار شد.

به گزارش میبد خبر، هفدهمین سفر روستایی هلال غم با همکاری فرهنگی اجتماعی ناحیه مقاومت بسیج میبد، واحد فرهنگی مصلی آیت الله اعرافی و دهیاری و شورای اسلامی روستای درین شنبه مورخ دوم اردیبهشت مصادف با شب شهادت حضرت موسی بن جعفر(ع) در روستای درین برگزار شد.

گفتنی است طرح سفرهای روستایی از سال 1392 تاکنون از طرف هلال غم راه اندازی شده که به علت استقبال خوب شهروندان عزیز میبدی این طرح توسعه یافت و این بار با ظرفیت 14 دستگاه اتوبوس به صورت خانوادگی از مکان مصلی آیت الله اعرافی به طرف روستای درین اعزام شدند.

 نماز جماعت ، سخنرانی و مداحی از برنامه ای این سفر می باشد که عزاداران در پایان مراسم میهمان سفره اهل بیت می باشند.

روستای درین در ۴۵ کیلومتری میبد واقع شده است که مساحت آن ۱۳ هکتار و جمعیت آن به ۲۲۸ نفر می رسد. شغل اکثر مردم دامداری کشاورزی و مرغداری است.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.