Skip to Content


هشدار درباره ویزای اربعین/ شرکت کنندگان در پیاده روی اربعین طعمه دلالان ویزای جعلی نشوند


ناصر حویزاوی گفت: درخواست ما از کلیه علاقمندان به پیاده روی اربعین تهیه ویزا از طریق سامانه سماح است.

به گزارش "میبدخبر"، اصر حویزاوی مدیرکل سازمان حج و زیارت استان خوزستان درخصوص تردد زائرین عتبات عالیات در دهه اول محرم اظهار کرد: در دهه اول ماه محرم همه زائرین در غالب کاروان های زیارتی از مرزهای استان خوزستان خارج شدند،مرزهای استان خوزستان برای پیاده روری اربعین باز می شود زیرا مردم استان خوزستان در دهه اول به رسیدگی هیات های عزاداری که خودشان برپا می کنند می پردازند .

وی با بیان اینکه ویزای پیاده روی اربعین به طور مستقیم توسط کنسولگری عراق تهیه می شود اضافه کرد: دو کنسولگری دیگر در مرکز استان از هفته آینده مستقر می شود که جمعا سه کنسولگری کشور عراق در اهواز فعالیت خود را آغاز می کند تا به فرآیند تهیه ویزا تسریع بخشد و مردم برای تهیه ویزا نیازی به مراجعه به شهرستان های دیگر نداشته باشند.

حویزاوی تاکید کرد: مردم ویزای خود را از سامانه سماح تهیه کنند زیرا دلالان با صدور ویزای جعلی غیر از سامانه سماح  و فروش به هموطنانمان، در تردد زائرین ایلامی از مرز مهران مشکل ایجادکردند و مردم گرفتار شدند، در استان خوزستان نیز گزارش هایی مبنی بر فروش ویزا با قیمت های کم و متفاوت به دست ما رسیده که قطعا جعلی است، مصوبه خود دولت عراق بر ویزای چهل هزاردلاری است .

مدیرسازمان حج و زیارت خوزستان با اشاره ازدحام و احتمال شیوع انواع بیماری ها در پیاده روی اربعین گفت : درخواست ما از کلیه علاقمندان به پیاده روی اربعین این است که همکاری نمایند و از سامانه سماح ویزای خود را تهیه کنند همچنین در خصوص بیمه حتما اقدام نمایند تا برای خود و دیگران مشکلی ایجاد نشود.

وی به شروع کار ۴۰۰دفتر پستی همزمان با فعالیت کنسولگری های عراق در مرکز استان خوزستان اشاره کرد و افزود: در استان خوزستان ۴۰۰ دفتر پستی کار اخذ مدارک و صدور ویزا با هماهنگی سازمان حج و زیارت را از هفته آینده شروع می کنند و سپس ویزاها را به درب منازل ارسال می کنند.

دانا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.