Skip to Content

در گفتگو با مهر:


معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی با بیان اینکه این سازمان در روز عید قربان در آماده باش کامل قرار دارد، بر لزوم پرهیز از کشتار دام توسط مردم در محیط‌های سربسته و معابر تاکید کرد.

محسن مشکات در گفتگو با مهر در خصوص ذبح دام در روز عیدسعید قربان توسط مردم اظهارداشت: سازمان دامپزشکی کشور براساس وظیفه ای که در این رابطه برعهده دارد، یک ماه پیش دستورالعملی را به ادارات کل دامپزشکی استانهای سراسر کشور ابلاغ کرد.به گفته وی، در این دستورالعمل بر لزوم هماهنگی بین مسئولان این ادارات با مسئولان استانی و محلی جهت ذبح شرعی دام زنده تاکید شده است.اجرای طرح "تشدیداقدامات نظارتی" در روزعیدقربانمعاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی با بیان اینکه برای انجام هرچه بهتر عملیات ذبح دام در روز عید سعید قربان طرحی تحت عنوان "تشدید اقدامات نظارتی" را تهیه کرده ایم، گفت: براساس این طرح ابتدا هماهنگی لازم برای ذبح دام بین بخشهای مختلف ایجاد می کنیم، سپس اطلاع رسانی شفاف به مردم را انجام می دهیم و نهایتا برنامه ریزی برای اعزام اکیپهای دامپزشکی در مراکز عرضه مستقیم گوشت انجام می دهیم.وی با اعلام اینکه سازمان دامپزشکی کشور در روز عیدقربان درآماده باش کامل قرار دارد، گفت: اکیپهای سیار و ثابتی برای نظارت برذبح دام و عرضه بهداشتی گوشت قرمز در مناطق مختلف کشور برای انجام عملیات ذبح شرعی در روز عید قربان در نظر گرفته شده است. گوسفند از دلالان نخرید وی در بخش دیگری از سخنانش هشدارداد: مردم شریف ایران بدلیل احتمال وجود آلودگیها در دامهای زنده به هیچ وجه اقدام به خریداری دام زنده از دلالها و واسطه های سودجو نکنند و حتما دام زنده خود را از میادین میوه و تره بار که هم از نظر قیمتی و هم از نظر بهداشتی تحت کنترل و نظارت کامل قرار دارد تهیه کنند، ضمن اینکه انجام عملیات ذبح شرعی در این مراکز بصورت رایگان انجام خواهد شد. معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی با تاکید بر لزوم پرهیز از کشتار دام توسط مردم در محیطهای سربسته، گفت: بدلیل وجود آلودگیهای محیطی مردم از کشتار دام خود در محیطهای سربسته و همینطور معابر ومحیطهای عمومی جدا خودداری کنند و فقط در میادین میوه و تره بار و کشتارگاهها اقدام به ذبح دام خود کنند.  رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.