Skip to Content

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان میبد:


رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان میبد بیان داشت: هزینه طرح توسعه انشعاب آب نسبت به تعداد متقاضیان یک کوچه متفاوت است

به گزارش میبد خبر به نقل از میبدما، احمد بنا رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان میبد در پاسخ به سوال یکی از شهروندان میبدی در مورد دریافت هزینه اضافی برای انشعاب آب گفت: انشعاب آب برای متقاضیان ممکن است در دو محور توسعه و یا اصلاح باشد که هزینه های هر دو متفاوت می باشد.

بنا ادامه داد: اگر در کوچه ای شبکه آب وجود نداشته باشد، دیگر موضوع اصلاحیه که هزینه آن بر عهده اداره آب می باشد، وجود ندارد، بلکه به اسم طرح توسعه شناخته می شود.

وی افزود: برای توسعه نیز باید درخواست را به واحد طراحی استان یزد فرستاده و اگر طبق برآورد آنها مورد تایید قرار گرفت، هزینه این موضوع بر عهده خود متقاضی می باشد.

رئیس اداره اب و فاضلاب میبد ادامه داد: البته اگر در یک کوچه چند نفر درخواست کننده لوله گذاری باشند، هزینه آن بر یک نفر تحمیل نمی شود و اگر تعداد متقاضی در یک کوچه مثلا ۵ نفر باشد ما به ازای هر نفر به جای ۴۱۸ هزار تومان، ۱۹۸ هزار تومان از حق انشعاب کم می کنیم و تقریبا هزینه چندانی نباید پرداخت کنند.

وی تصریح کرد: اگر یک متقاضی هزینه انشعاب و توسعه را پرداخته باشد و مدتی بعد در همان کوچه متقاضیان دیگر درخواست انشعاب بدهند، دیگر توسعه موضوعیت ندارد و بحث اصلاحیه پیش می آید که هزینه را اداره آب تقبل می کند.

بنا اظهار داشت: در مورد کشیدن انشعاب در مکان هایی که زمین های تفکیکی باشد، حتی اگر یک یا دو نفر از صاحبان زمین ها درخواست بدهند، به ازای هر متر مربع ۳ هزار تومان هزینه اماده سازی اخذ می شود و بقیه هزینه نیز در درخواست های بقیه متقاضیان ان منطقه و در آینده گرفته می شود.

وی در پاسخ به این سوال که طرح فاضلاب در خیابان های اصلی شهرستان میبد تا چه زمان طول می کشد، گفت: در شاهراه های اصلی تا دو سال آینده هنوز کار داریم و در خیابان امام خمینی حدودا تا نیمه سال آینده کار تمام می شود.

بنا افزود: در تاریخ ۱۳۹۵/۰۸/۲۰ این طرح با براورد ۵۴۰ کیلومتر لوله گذاری شروع شد که قرار بر اتمام در بازه زمانی ۵ ساله می باشد و طبق برنامه قرار شد شاهراه های اصلی را سه ساله تمام کنیم، که یک سال از شروع طرح گذشته است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.