Skip to Content

مسئول ساماندهی امور مبلغین و ائمه جماعات استان یزد:

هزار و 400 روحانی در استان یزد فعالیت دارند/ سرانه نامطلوب روحانی در برخی از شهرستان‌ها


مسئول ساماندهی امور مبلغین و ائمه جماعات استان یزد با اشاره به فعالیت هزار و 400 روحانی در استان، گفت: سرانه تعداد روحانی در برخی از شهرستان‌ها نامطلوب است.

به گزارش ميبد خبر، حجت الاسلام محمد حسین میرجلیلی با اشاره به فعالیت هزار و 400  روحانی در استان،اظهار داشت: هم اکنون میزان سرانه روحانی در سطح استان از هر 800 نفر یک روحانی است؛ لذا ضروری است با برنامه ریزی مناسب این خلاء را در آینده از بین ببریم و خانواده ها نیز باید فرزندان خود را برای حضور در حوزه‌ها ترغیب کنند.

مسئول ساماندهی امور مبلغین و ائمه جماعات استان یزد سرانه تعداد روحانی در شهرستاهان‌های خاتم، بافق و بهاباد را نامطلوب دانست و افزود: متاسفانه تعداد طلبه‌ها در استان کم است، در صورتی که حضور روحانیون در جامعه موجب اعتلای فرهنگی دینی می‌شود.

وی وضعیت تعداد سرانه روحانی در یزد، اردکان و میبد را مطلوب دانست و اذعان کرد: درکنار دیگر فعالیت‌ها باید تعداد روحانیون نیز در کشور افزایش یابد و در صورت تحقق این امر فرهنگ دینی در کشور نیز رشد خواهد یافت و بسیاری معضلات اجتماعی برطرف خواهد شد.

حجت الاسلام میرجلیلی با تاکید برلزوم افزایش ورودی حوزه ها، گفت: یکی از مشکلات دینی در جامعه کمبود روحانی در کشور است که باید برای رفع این مشکل برنامه ریزی شود.

مسئول ساماندهی امور مبلغین و ائمه جماعات استان یزد مساجد را خاکریزی در مقابل تهاجم فرهنگی غرب عنوان کرد و افزود: در حال حاضر  2هزار و 200 مسجد در استان یزد فعال هستند.

وی با تاکید بر لزوم تلاش و کوشش برای رفع کمبودها در این زمینه، خاطرنشان کرد: مردم برای حل بسیاری از مشکلات خود به روحانیون مراجعه می‌کنند و به همان اندازه‌ای که پزشک برای امور جامعه نیاز محسوب می‌شود وجود طلبه نیز ضرورت دارد.

حجت الاسلام میرجلیلی در پایان تصریح کرد: روشن است که حضور روحانیون در جامعه مؤثر است؛ چون روحانیون با حضور خود در این مناطق ضمن پاسخگویی به نیازهای دینی و شرعی مردم، در میان آنها حضور عاطفی و اجتماعی نیز خواهند داشت و مسائل و مشکلات حوزه‌های مختلف را می‌توانند جمع‌بندی و به مسئولان منعکس کنند.

انتهای پیام/د

یزد رسا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.