Skip to Contentرئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان میبد گفت: ۳۳۶ میلیون تومان زکات در شش ماهه امسال در این شهرستان جمع‌آوری و برای رفع مشکل محرومان هزینه شد.

به گزارش میبدخبر، حسین زین‌الدینی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان میبد گفت: ترویج فرهنگ زکات، عدالت اجتماعی در جامعه را محقق می‌سازد و آگاهی مردم از منفعت پرداخت زکات، افزایش اقبال مردم برای ادای این فریضه الهی را به همراه دارد.

او با اشاره بر ضرورت ترویج و احیای پرداخت زکات، گفت: ۳۳۶ میلیون تومان زکات در شش ماهه امسال در شهرستان میبد جمع‌آوری و برای رفع مشکل محرومان هزینه شد.

زین‌الدینی با بیان اینکه زکات جمع‌آوری‌شده در بین فقرا و نیازمندان همان محل توزیع می‌شود، افزود: ۱۰۰ درصد زکات جمع‌آوری‌شده برای رفع مشکلات محرومان و نیازمندان هزینه شده است.

او گفت: زکات جمع‌آوری‌شده برای تأمین جهیزیه نوعروسان تحت حمایت، کمک معیشت، درمان و مسکن نیازمندان شهرستان میبد اختصاص یافت.

زین‌الدینی بابیان اینکه نیکوکاران شهرستان میبد در اجرای طرح‌های مختلفی با این نهاد همکاری دارند، بیان کرد: طرح‌های اکرام ایتام و محسنین، صدقات، زکات، اطعام، کوثر ،تأمین جهیزیه، شفا ،کمک به درمان مددجویان، مفتاح الجنه، بازدید مسئولان از منازل مددجویان، جشن نیکوکاری و عاطفه‌ها، شوق زیارت ،مشارکت در اعزام مددجویان به سفر‌های زیارتی، رضوان ،کمک به ساخت منزل مددجویان، فطریه و کفاره، نذر قربانی، عقیقه ازجمله این طرح‌های مشارکتی است.

باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.