Skip to Contentدر چهار ماهه نخست امسال بیش از 182 تن مداد پاک کن به کشور وارد شده است.

به گزارش میبد خبر، بر اساس آمار رسمی گمرک، در چهار ماهه نخست امسال بیش از 182 تن مداد پاک کن به کشور وارد شده است.

ارزش ریالی این مدادپاکن‌ها 21 میلیارد و 666 میلیون و 83 هزار و 753 ریال و ارزش دلاری آن نیز 517 هزار و 976 دلار در آمارها ثبت شده است.            

هنگ کنک، چین، ژاپن، آلمان، جمهوری کره و امارات متحده عربی  کشورهای صادرکننده این نوشت افزار به ایران بوده اند.

واردات این حجم از پاک کن به کشور در حالی است که بسیاری از کارخانه‌های تولید نوشت افزار داخلی توانایی تامین نیاز داخل را دارند و این حجم از واردات در آینده ای به چندان دور این واحدها را با مشکلات عدیده ای روبه‌رو می کند. 

به نظر می رسد هنوز سازوکار مشخصی برای مدیریت واردات وجود ندارد؛ چرا که بر اساس دستورالعمل‌های صادر شده واردات کالاهای دارای مشابه داخلی ممنوع است؛ اما با این وجود باز هم شاهد واردات این گونه کالاها هستیم.

انتهای پیام/

یزدرسا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.