Skip to Content

امام جمعه موقت میبد:


امام جمعه موقت میبد گفت: آسیب های زیادی از قبل نوسانات نرخ ارز، سکه، طلا و نظایر آن به زندگی و شرایط اقتصادی مردم وارد شده است.

به گزارش میبدخبر، حجت‌الاسلام حبیب‌الله غفوری در خطبه‌های نماز جمعه شهر میبد با اشاره به اینکه وضعیت اقتصادی کشور شرایط دشواری را برای مردم ایجاد کرده، بیان داشت: این دشواری ها بویژه کسانی که دارای درآمد ثابت هستند بیشتر بوده بنحوی که چند ماه پیش توان خرید مردم با حال حاضر بسیار فرق کرده است.

وی افزود: آسیب های زیادی از قبل نوسانات نرخ ارز، سکه، طلا و نظایر آن به زندگی و شرایط اقتصادی مردم وارد شده است.

امام جمعه موقت میبد با بیان اینکه با تدابیر صورت گرفته شاهد ثبات و کاهش نرخ ارز هستیم، ابراز داشت: ای کاش قبل از این همین تدابیر انجام می شد تا شاهد این شرایط نباشیم. با این وجود با اتحاد، همدلی و وحدت می توان این روزهای دشوار راپشت سر گذاشت و از این پیچ دشوار عبور کرده و امید دشمنان را تبدیل به یاس و ناامیدی کرد.

حجت الاسلام غفوری در ادامه اظهار داشت: مردم انتظار دارند قیمت هایی که بالا رفته متناسب آنچه که قیمت ارز بر می گردد قیمت اجناس نیز برگردد و لازمه اش این است که دستگاه های نظارتی دولت در مقبال گران فروشان و سوئ استفاده گران از این شرایط اقتصادی منفعل نباشند و برخورد قاطع و فعال با گران فروشی های عمده و جزئی صورت گیرد. متاسفانه شرایط جوری شده که انسان احساس می کند خیلی از فرصت طلبان وحشتی از این برخوردهای قانونی ندارند شاید این برخوردها کافی نباشد دولت و دستگاه های نظارتی برای این موضوع تدابیری جدی و دقیقی اتخاذ کنند.

خطیب موقت جمعه میبد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن ۱۶ آذر روز دانشجو اظهار داشت: قشر دانشجو و حوزوی دو قشر پیش رو و هدایت گرند و پیشرفت های جامعه مرهون و مدیون علم عالمان در تمام رشته های علوم اسلامی، انسانی، پایه، فنی و مجموعه رشته های دخیل در زندگی بشر است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه جایگاه مهمی است، اذعان داشت: دشمن کینه‌توز و حیله‌گر همواره سعی دارد فرصت‌ها را به تهدید تبدیل کند، راجع به روز دانشجو و وحدت حوزه و دانشگاه نیز برنامه‌ریزی می‌کنند و کسانی را به اسم دانشجو در حرکت‌های انحرافی در مقابل راه شهدا و سرمایه‌های ملی قرار می‌دهند تا چهره دانشجو و روز دانشجو را تخریب کنند.

حجت الاسلام غفوری در پایان با تاکید بر وحدت حوزه و دانشگاه خاطرنشان ساخت: دانشجویان و حوزویان باید در یک مسیر و در راستای مصالح ایران اسلامی و ملت عزیز حرکت کنند و از فرصت های طلایی که در اختیارشان قرار دارد به درستی استفاده کنند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.