Skip to Content

پس از روزنامه شرق؛

نوبت «زیباکلام» است تا از شهردار تهران «عذرخواهی» کند


حالا نوبت دکتر! زیبا کلام است تا پس از روزنامه شرق که امروز در مطلبی مجبور به عذرخواهی از مردم و شهردار تهران شد، از مردم ایران به خاطر حمایت از دولت فرانسه و نادیده گرفتن جنایتش در ماجرای خون های آلوده و از شهردار تهران به خاطر اتهام ها و نقدهای خالی از محتوا و غرض ورزانه اش، در نامه ای همچون نامه هایی که به آدم و عالم می دهد، عذرخواهی کند.

میبدخبر روزنامه شرق روز پنج‌شنبه در گزارشی با استناد به یک طرح گرافیکی که در انتقاد به ورود فابیوس طراحی شده بود، مطالب تندی را علیه شهرداری تهران منتشر کرد.

پس از این گزارش، روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران جوابیه‌ای به دفتر این روزنامه ارسال کرد که این روزنامه اصلاح‌طلب، آن را در صفحه اصلی خود چاپ کرد.

سازمان شهرداری تهران در جوابیه خود تصریح کرد که درخصوص ورود وزیر امور خارجه فرانسه به تهران هیچ بنر، پلاکارد و یا بیلبوردی در اماکن و جایگاه‌های متعلق به شهرداری تهران نصب نشده است و تصویر مورد استناد روزنامه شرق تنها یک طرح گرافیکی بوده که در هیچ نقطه‌ای از شهر هم نصب نشده است.

روابط عمومی این سازمان اضافه کرد که تصویر مورد استناد روزنامه «شرق» طرح گرافیکی برنامه اکران مستند «چند قطره خون» در فرهنگسرای انقلاب اسلامی بوده، مستندی که مجوز اکران عمومی از وزارت محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی را هم داشته است.

طبق جوابیه‌ شهرداری تهران، فرهنگسرای انقلاب اسلامی یکی از فرهنگسراهای زیر مجموعه سازمان فرهنگی- هنری شهرداری تهران است که مأموریت ویژه آن بسط فرهنگ انقلابی در میان شهروندان تهرانی است. طبعا برداشت سیاسی از تک‌تک فعالیت‌ها یا جزئیات محتوای برنامه‌های مراکز فرهنگی- هنری زیرمجموعه شهرداری تهران با هدف سیاسی جلوه‌دادن کلیت شهرداری، رفتاری غیرحرفه‌ای و دور از انتظار است.

پس از جوابیه شهرداری تهران به گزارش روزنامه شرق‌، رورنامه آفتاب یزد دیگر روزنامه اصلاح‌طلب، بدون توجه به جوابیه شهرداری تهران، موضوع طرح گرافیکی فرهنگسرای انقلاب اسلامی را دستاویزی برای رسیدن به مطامع سیاسی خود قرار داد.

آفتاب یزد نیز در گزارشی قالیباف را به کارشکنی متهم کرد و بسیاری از مسائل ریز و درشت شهرداری تهران را به رای نیاوردن وی در انتخابات ریاست جمهوری 92 مرتبط دانست.

آفتاب در گزارش خود می‌نویسد: شکست در مقابل حسن روحانی برای قالیباف هضم ناشدنی بود و گویی تلخی این شکست هنوز بعد از دوسال همچنان زیر زبانش است چراکه از فردای شکستش روزی نبوده است که دست به کارشکنی و سنگ اندازی در مقابله با دولت یازدهم نزده باشد.

آفتاب یزد همچنین در ادامه مدعی می‌شود: شهردار تهران در روز ورود لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه با همان ترفند قدیمی خود و با هزینه از جیب مردم دست به نصب بیلبوردها و پلاکاردهایی با محتوای خون های آلوده، و موضع گیری های فرانسه در مذاکرات و همچنین مواضع این کشور در منطقه و خاورمیانه زد.

این روزنامه اصلاح‌طلب ادامه می‌دهد: قالیباف تاب دیدن عملی شدن شعارهای رقیب سیاسی اش را ندارد و شهرداری تحت ریاستش را بسیج کرده است که بر دولت منتخب ملت بتازد حال چه تفاوتی می‌کند این جنگ نرم نافی منافع ملی باشد.

اما زیبا کلام، استاد نوشتن نامه های سرگشاده و سر بسته و زیر میزی و رو میزی و .. در نامه ای این بار سرگشاده خطاب به قالیباف درست همان موارد و انتقاداتی را مطرح کرد که دو روزنامه اصلاح طلب نام برده در حمله به قالیباف از آن استفاده کرده بوند.

حرکتی که از یک استاد و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران بعید بود تا ندانسته و نخوانده و نپرسیده دست بر قلم برد و هرچه به ذهن مبارک اش خوش می آید روی کاغذ پیاده کند.البته نا گفته نماند که این حرکت هماهنگ شده و شتاب زده از سوی رسانه های زنجیره ای اصلاح طلب، با پشتیبانی نامه نگاری زیبا کلام تنها با یک کد هدایت شده بود و آن،" تخریب قالیباف به هر بهانه ای" است.

اما حالا نوبت دکتر! زیبا کلام است تا پس از روزنامه شرق که امروز در مطلبی مجبور به عذرخواهی از مردم و شهردار تهران شد، از مردم ایران به خاطر حمایت از دولت فرانسه و نادیده گرفتن جنایتش در ماجرای خون های آلوده و از شهردار تهران به خاطر اتهام ها و نقدهای خالی از محتوا و غرض ورزانه اش، در نامه ای همچون نامه هایی که به آدم و عالم می دهد، عذرخواهی کند.

درآخر این را یادآوری کنم که وقتی دانشجویان پیرو خط امام (ره) ، سفارت آمریکا که نه، بلکه ایستگاه مرکزی خاورمیانه سازمان جاسوسی CIA  را فتح الفتوح کردند ، بودند نظیر آقای زیبا کلام که در سطحی وسیع دلواپس و تقبیح کننده این اقدام انقلابی شده و مویه ها می نمودند . امام عزیز آنروزها در یکی از بیانات خود در جمع خبرنگاران فرمودند : «ما تا بیاییم به مغز این آقایان روشنفکر بقبولانیم که آمریکا و غرب چیست، هفت نسل از ما گذشته است .» !!

ابوالفضل دهقانی اشکذری
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.