Skip to Content

رئیس انجمن کاشی و سرامیک استان یزد:

نوآوری ماشین‌آلات در بهبود کمی و کیفی تولیدات موثر است


رئیس انجمن کاشی و سرامیک استان یزد با بیان اینکه ارتقای سطح تکنولوژی عامل موثری در بهبود فضای کسب و کار و رونق در تولید است گفت: به روز رسانی و نوآوری ماشین‌آلات در بهبود کمی و کیفی تولیدات موثر است.

به گزارش میبد خبر، محمدحسین فرشادپور با بیان اینکه نیمی از کاشی و سرامیک مورد نیاز کشور به تنهایی در استان یزد تولید می‌شود اظهار داشت: متاسفانه در این شرایط آنطور که باید از این واحدهای تولیدکننده حمایت نمی‌شود و مشکلات واحدها حل نشده است.

وی با اشاره به اینکه این واحدها به تسهیلات و حمایت‌های مالی نیاز دارند ادامه داد: برخی از واحدها منتظر دریافت تسهیلات هستند تا 95 درصد سرمایه‌گذاری و پیشرفت کار خود را به 100 درصد برسانند و تولید را آغاز کنند.

رئیس انجمن کاشی و سرامیک استان یزد با اشاره به نقش واحدهای تولیدی استان یزد در ایجاد اشتغال و کارآفرینی اضافه کرد: با کوچکترین حمایت‌های مالی می‌توان اشتغال استان را توسعه داد و آمار بیکاری را به کمترین میزان رساند اما امروز می‌بینیم که این واحدها در انتظار حمایت هستند.

وی با بیان اینکه بسیاری از این واحدها در سامانه بهین‌یاب برای دریافت تسهیلات نام‌نویسی کرده‌اند افزود: در حال حاضر میزان اشتغالزایی آن‌ها زیر 100 نفر است اما اگر خطوط تولید خود را توسعه دهند و راه‌اندازی کنند اشتغالزایی برای هر واحد به 400 نفر نیز می‌رسد.

فرشادپور با تاکید بر اینکه ارتقای سطح تکنولوژی عامل موثری در بهبود فضای کسب و کار و رونق در تولید خواهد بود اظهار داشت: حمایت از واحدهای تولید کننده محصولات خاص مورد نیاز بازارهای کشور و جهان موجب توسعه اشتغال در استان خواهد شد.

انتهای پیام/

فارس
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.