Skip to Content

امام جمعه موقت میبد:

نمایندگان در تصویب بودجه 97 به محرومان جامعه توجه جدی داشته باشند/ مسئولین اگر واقعا به فکر شادی مردم هستند به جای برگزاری کنسرت، مشکلات اقتصادی آنها را بر طرف کنند


امام جمعه موقت میبد بیان داشت: نمایندگان مجلس در تصویب بودجه سال 1397 خدا را در نظر گرفته و به محرومان جامعه توجه جدی داشته باشند.

به گزارش میبد خبر، امام جمعه موقت میبد در خطبه های نمازجمعه این هفته ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت مسیح (ع) بیان داشت:  آن حضرت مظهر و پیام‌آور صلح و برادری و از معجزات الهی برای هدایت بشر بود.

وی با اشاره به سالروز شهادت آیت الله غفاری اضافه کرد: وی مجاهدی مبارز و از سربازان امام راحل بود که توسط مزدوران رژیم طاغوت به شهادت رسید.

حجت الاسلام حسنی در ادامه با اشاره به سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی، اظهار کرد: تشکیل نهضت سواد آموزی یکی از برکاتی بود که امام بزرگوار به تاسی از دین مبین اسلام دستور تشکیل آن را در اوایل انقلاب اسلامی داد.

وی افزود: این اقدام یک از جمله کارهای مدبرانه و حکیمانه ایشان بود که آثار و نتایج فراوانی داشت و تشکیل نهضت سواد آموزی نیز مانند خیلی از نهادها و ارگان‌های کشور از ثمرات انقلاب اسلامی است که باعث تحولی بزرگ در کشورمان شد.

خطیب جمعه موقت میبد در مورد سوم دی ماه روز ثبت احوال گفت: مهمترین مسئولیت ثبت احوال ثبت وقایع حیاتی بوده و این نهاد مرزهای هویتی جامعه را حراست می کند.

حجت الاسلام حسنی سپس به ۵ آذر، روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی اشاره کرد و افزود: مدیران و مسئولان فارغ از شعار، به فکر برنامه کوتاه مدت و بلند مدت در برابر زلزله باشند، توجه به ساخت و سازها، آموزش مردم، اطلاع رسانی دقیق و صحیح و نیز امر به معروف و نهی از منکر را مورد توجه قرار دهیم.

وی در ادامه اذعان داشت: وقوع زلزله در یک کشور دینی و اسلامی طبق احادیث و روایات هشداری است ازجانب خدا به مردم که دست از گناهان برداشته و توبه و استغار کنند. با توجه به زلزله های مکرر و خشکسالی استان همه مردم باید در این زمینه استغفار کرده و فریضه امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه اجرایی سازند و نگذارند گناهان در جامعه علنی شوند.

امام جمعه موقت میبد با بیان اینکه متاسفانه سازمان های مدافع حقوق بشر و سازمان های بین المللی در خصوص حمله آل سعود به یمن سکوت کرده اند، ادامه داد: آمریکا نیز از آل سعود برای ادامه جنایت های خود علیه مردم یمن حمایت می کند.

حجت الاسلام حسنی با شاره به دروغ بودن ادعای آمریکا در مورد تحویل موشک از ایران به یمن گفت: یمن خود موشک دارد اما آمریکا به دروغ می‌گوید که ایران این موشک را به یمن داده است، این در حالی است که کارشناسان همه عنوان می‌کنند نشانه‌ای از انتقال این موشک از ایران به یمن وجود ندارد.

وی افزود: اقدام ابلهانه رئیس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی باعث انزوای آن کشور و ایستادگی و اتحاد ملتهای اسلامی و برخی ملتهای غیر مسلمان نیز شده است بطوریکه در مجمع عمومی سازمان ملل 128 رای مخالف و کمتر از 10 رای موافق برای زورگویی و حرکت خصمانه آمریکا در مورد قدس موجب سرخوردگی استکبار دراین طرح شد و رئیس جمهوری آمریکا هم در شکست این طرح با همه تهدید هایی که داشت ،منزوی شد.

امام جمعه موقت میبد با اشاره به بررسی بودجه سال 1397 در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: نمایندگان مجلس در تصویب بودجه سال 1397 خدا را در نظر گرفته و در این زمینه توجه ویژه ای به قشر محروم و کارگر جامعه، اشتغال و ازدواج جوانان داشته و برای رفع این مشکلات برنامه ریزی کنند. تصویب بودجه بنحوی باشد که بار سنگین مشکلات اقتصادی از دوش محرومین برداشته تا آنها بتوانند به زندگی عادی خود ادامه دهند. 

وی در پایان خطبه های نماز جمعه با اشاره به زمزمه های برگزاری کنسرت در شهرستان میبد به بهانه شاد کردن مردم اظهار داشت: مسئولین اگر واقعا به فکر شادی مردم هستند به جای برگزاری کنسرت، مشکلات اقتصادی آنها را بر طرف کنند. امروز مردم با مشکلاتی از قبیل مشکلات اقتصادی و بیکاری، رکود وغیره مواجه هستند، که ضرورت دارد به جای برگزاری کنسرت با حواشی فراوان به بهانه شاد کردن آنها با حل مشکلات اقتصادی و اشتغال شادی واقعی را به مردم بدهند.

انتهای پیام/اد

 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.