Skip to Content

به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر

نمایشگاه مردم شناسی و صنایع دستی در محل کبوترخانه میبد برگزار شد


به مناسبت فرارسیدن ایام‌الله دهه فجر دانش آموزان مدرسه یاسین میبد، نمایشگاه آداب‌ورسوم و میراث گذشتگان خود را برپا نمودند.

به گزارش میبد خبر، به همت مسئولین و والدین دانش آموزان دبستان پسرانه یاسین میبد نمایشگاهی در محل کبوترخانه فرمانداری به مناسبت فرارسیدن ایام الله دهه فجر برگزار گردید.

زهره مهدیان رابط برگزارکننده نمایشگاه در مصاحبه با خبرنگار میبد خبر گفت: دانش آموزان که از یک هفته قبل با کمک والدین خود در مجموعه کبوتر خانه اقدام به برگزاری این نمایشگاه کرده‌اند در ۱۸ غرفه، صنایع‌دستی، سفال، مطبخ، اتاق عروس، اتاق یلدا، نان محلی، بافت زنده زیلو و کار بافی، بافت سبد، را به نمایش گذاشته‌اند.اجرای سینی برون عروسی توسط دانش آموزان از برنامه های اصلی این نمایشگاه می باشد.

وی افزود: اجرای این طرح یک ماه و نیم زمان برده است و تمامی وسایل بکار رفته در این نمایشگاه با همکاری والدین دانش آموزان دبستان پسرانه یاسین تهیه شده است.

معاون پرورشی دبستان یاسین در رابطه با زمان برگزاری این نمایشگاه بیان داشت: این نمایشگاه از تاریخ 11 الی 16 بهمن ماه در ساعتهای 9 تا 12 صبح و 16 الی 18 عصر برای بازدید عموم دایر می باشد.

مهدیان در پایان از عموم مردم دعوت نمود تا از این نمایشگاه زیبا که با همکاری دانش آموزان و والدین برپا شده بازدید داشته باشند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.