Skip to Content

به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان:

نمایشگاه علوم قرآنی در امامزاده خدیجه خاتون افتتاح شد+تصاویر


در آستانه ماه مبارک رمضان نمایشگاه علوم قرآنی با حضور فرماندار میبد، امام‌جمعه موقت و جمعی از مسئولین در شبستان امام‌زاده خدیجه خاتون مهرجرد بر پاشد.

به گزارش میبدخبر،در این نمایشگاه 4 هزار عنوان کتاب، نرم‌افزارهای دینی و محصولات فرهنگی با 50 درصد تخفیف عرضه‌شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد؛ فرماندار میبد در آیین افتتاح این نمایشگاه، با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان، توجه به مسائل دینی و قرآنی را موجب آثار وبرکات معنوی در جامعه خواند.

حسین فلاح گفت: جامعه ما امروز بیش از گذشته به فرهنگ قرآن و احکام اسلامی نیاز داد بنابراین باید با برگزاری نمایشگاه و ترویج و تبیین احکام و شعائر اسلامی همواره ایمان و اراده معنوی را در جامعه به‌ویژه نسل نوجوان و جوان افزایش دهیم.

وی بابیان اینکه تمام تلاش دشمن دور کردن نسل نوجوان و جوان ما از صحنه دین و اعتقادات مذهبی است تصریح کرد: ملت ایران ریشه در دین و اسلام و مهدویت دارد و تا زمانی که در مسیر ائمه هدی و ولایت و رهبری حرکت می‌کند هرگز از ارزش‌های دینی و آرمان‌های امام و شهدا و رهبری فاصله نخواهد گرفت.

فلاح خاطرنشان کرد: البته حفظ این ارزش‌ها نیازمند مطالعات عمیق دینی و آشنایی نسل نوجوان و جوان با علوم دینی و اسلامی است که امیدواریم متولیان فرهنگ و اعتقادات دینی و حوزه و روحانیت با تحقیق و پژوهش جلوی همه شبهات را بگیرند پاسخی برای شبهات را داشته باشند.

اجرای تواشیح و قرائت قرآن با حضور قاریانی از کشور مصر وقاریان مطرح کشور از برنامه‌های این نمایشگاه است که از ساعت 19 تا 20 در این نمایشگاه اجرا می‌شود.

این نمایشگاه تا پانزدهم ماه مبارک در این محل دایر است و علاقه‌مندان می‌توانند همه‌روزه صبح‌ها از ساعت 9 تا 13 و عصرها از ساعت 17 تا 22 از این نمایشگاه بازدید و کتاب‌های موردنیاز خود را با 50 درصد تخفیف تهیه کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هدف از برگزاری این نمایشگاه را در ایام ماه مبارک رمضان آشنایی مردم با چاپ جدیدترین کتاب‌ها و منابع دینی و قرآنی، ارائه محصولات دیجیتال قرآنی و ایجاد فضای معنوی و قرآنی در این شهرستان بیان کرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه هم با اشاره به راه‌اندازی غرفه قرآنی در این نمایشگاه گفت: هدف از راه‌اندازی این غرفه ارائه فعالیت‌های قرآنی اوقاف، طرح حفظ و نشاط معنوی بیان کرد.

حجت‌الاسلام مجید کرمی گفت: در این غرفه مبلغ اوقاف در خصوص فرهنگ وقف قرآن و نحوه آن به بازدیدکنندگان پاسخ می‌گوید.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.