Skip to Contentبه مناسبت هفته جهانی معلولان نمایشگاه توانمندی معلولین و مددجویان بهزیستی شهرستان میبد در فرهنگسرای پارک فلسطین برگزار شد.

به گزارش میبد خبر، سید محسن فلاح رئیس بهزیستی شهرستان میبد ضمن گرامیداشت هفته معلول، بیان داشت: این نمایشگاه دستاوردها، محصولات و توانمندی‌های معلولان سه مرکز توانبخشی ذهنی رشد، مرکز سالمندان حبیب بن مظاهر و مرکز نگهداری بیماران روانی شبنم می باشد.

وی افزود: هدف از این نمایشگاه نشان دادن توانمندی های معلولانی است که چه در خانه و چه تحت نظر مرکز می‌باشند و همچنین خارج کردن این تصور از ذهن مردم است که هر کس ظاهرش نقص دارد ناتوان است بلکه دارای توانایی هایی است که شاید فرد سالم نتواند آن کارها را انجام دهد.

فلاح با اشاره به توانمندی معلولان اظهار داشت: امروز معلولان از توانمندی های بسیاری در جامعه برخوردار هستند که نمایش این توانمندی ها قطعا می تواند نقش آفرینی این قشر در اجتماع را تبیین کند.

رئیس بهزیستی میبد تصریح داشت: مهم اراده فرد معلول است که راه را بر خود نبندد و به این باور برسد معلولیت ، محدودیت نیست لذا او می‌تواند در زمینه های مختلف هنری، فرهنگی و غیره رشد کند.

وی ضمن تاکید بر ظرفیت بالای هنری این افراد، ارج‌نهادن به توانمندی آنان را عامل افزایش انگیزه این هنرمندان دانست و با اشاره به تاثیرات مثبت نمایش آثار معلولان بر روحیه آنها بیان کرد: معلولیت جسمی افراد نمی‌تواند مانع فعالیت‌های اجتماعی‌ شان باشد.

فلاح در پایان یادآور شد: ساختن جامعه ای که فرصت های عادلانه تر در اختیار معلولان قرار دهد، نیازمند همکاری همه دستگاه های دولتی و غیردولتی است.

نمایشگاه توانمندی های معلولان شهرستان میبد به مدت یک هفته برای بازدید عموم در فرهنگسرای پارک فلسطین دایر بود که ظهر امروز با بازدید مسئولین این نمایشگاه به کار خود پایان داد.

انتهای پیام/اد

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.