نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و توانمندی بانوان در روستای رکن آباد میبد گشایش یافت+ تصاویر - نمایش محتوا - میبدخبر
Skip to Content

همزمان با هفته وحدت؛


همزمان با هفته وحدت نمایشگاه اقتصاد مقاومتی از صنایع دستی و توانمندی های بانوان روستای رکن آباد شهرستان میبد درآموزشگاه دخترانه ام البنین این روستا گشایش یافت.

به گزارش میبد خبر، محمد شیبانی بخشدار مرکزی میبد در مراسم گشایش این نمایشگاه بیان داشت: بخشداری مرکزی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، طرح آفتاب و امید را در روستاهای مرکزی در دست اجرا دارد.

محمد شیبانی افزود: با اجرای این طرح خانواده های روستایی می توانند در ماه به طور متوسط 2میلیون تومان درآمدداشته باشند.

شیبانی با بیان اینکه اشتغال بانوان از اولویت های ماست افزود:اولویت ما درشهرستان میبد و بخش مرکزی بومی سازی ،استفاده ازظرفیت ها،صنایع دستی و صنایع کم آب خواه و محصولاتی که مبتنی بر توان فردی و دانش محلی است می باشد.

مسئول پایگاه بسیج رکن آباد نیز درباره این نمایشگاه توضیح داد: این نمایشگاه دارای 7 غرفه است و در این غرفه ها صنایع دستی و توانمندی های بانوان کارآفرین روستای رکن آباد در زمینه های کاربافی، چرم دوزی، عروسک، بافتنی، روغن گیری، عرقیجات و انواع بالش های کودکان و دوخت لباس و کاورهای ارتشی کودکانه به نمایش گذاشته شده است.

خدیجه محمدی افزود: با برپایی این نمایشگاه  علاوه بر معرفی توانمندی بانوان و بازاریابی برای عرصه صنایع دستی و محصولات،شناسایی فرصت ها و دیگر قابلیت های بانوان هستیم.

فرمانده سپاه میبد در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته وحدت بیان داشت: این نمایشگاه‌ها، عرصه نمایش توانایی‌ها و ظرفیت‌ های شهرستان را در تولید محصولات بومی و صنایع دستی مختص روستاهای شهرستان است.

امیر فلاح افزود: برپایی این نمایشگاهها بزرگترین ظرفیت برای معرفی توانمندی های بانوان شهرستان است. تولید کالا داخلی، ترویج فرهنگ استفاده از کالای ایرانی، ایجاد کارآفرینی و توانمندسازی بانوان از محورهای برپایی نمایشگاه است.

این نمایشگاه به مدت یک هفته با همکاری مربیان و دانش آموزان دبیرستان دخترانه ام البنین رکن آباد بر پاشده و تا 16 آذر برای بازدید عموم دایر می باشد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.