Skip to Content

به مناسبت هفته بسیج؛


همزمان با هفته بسیج نمایشگاه و فروشگاه عرضه محصولات اقتصاد مقاومتی در میبد افتتاح شد.

به گزارش میبد خبر، به مناسبت هفته بسیج نمایشگاه فروش و عرضه محصولات اقتصاد مقاومتی با حضور فرماندار، فرمانده سپاه، مسئولین شهرستان و جمعی از کارآفرینان در سالن ورزشی شهید شیرودی میبد افتتاح شد.

فرمانده سپاه میبد در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته بسیج و تبریک پیروزی جبهه مقاومت در شکست داعش اظهار داشت: به مناسبت هفته بسیج در راستای اجرایی شدن طرح اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری با همکاری اصناف وبازاریان وجمعی از بیسجیان که در زمینه تولیدات محصولات فرهنگی، اقتصادی، وصنایع دستی فعالیت دارند.

امیر فلاح در خصوص اهداف برگزاری نمایشگاه گفت: این نمایشگاه بزرگترین ظرفیت برای معرفی توانمندی های محصولات شهرستان است. تولید کالا داخلی، ترویج فرهنگ استفاده از کالای ایرانی، ایجاد کارآفرینی و توانمندسازی بسیجیان از محورهای برپایی نمایشگاه است.

وی افزود: این نمایشگاه‌ها، عرصه نمایش توانایی‌ها و ظرفیت‌های شهرستان را در تولید محصولات بومی و صنایع دستی مختص روستاهای شهرستان است.

فلاح با بیان اینکه برپایی نمایشگاه‌ سبب ایجاد انگیزه و رشد خلاقیت بین این قشر می‌ شود تصریح کرد: در این نمایشگاه توانمندی‌های بسیجیان و کارآفرینان میبدی به نمایش گذاشته شده و برگزاری این گونه نمایشگاه‌ها سبب تقویت حس تعاون و تعامل بیش از پیش در جامعه هدف می‌ شود و همچنین ایجاد ارتباط قوی بین بسیجیان منطقه، رقابت سالم، ارتقای روحیه تلاشگری، آموزش و به‌کارگیری درست توان و نیروی خلاق، ایجاد محیط صمیمی بین مردم ازدیگر رهاوردهای این برنامه‌ها است.

وی در پایان اظهار کرد: نمایشگاه اقتصاد مقاومتی با هدف حمایت از تولید داخلی، ترویج استکبار ستیزی، اصلاح الگوی مصرف و عرضه محصولات کشاورزی، دامداری و صنایع دستی تولیدکنندگان شهرستان برپا شده است.

حسین فلاح فرماندار میبد با اشاره به افتتاح نمایشگاه عرضه مستقیم محصولات اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: محصولات بصورت مستقیم عرضه می شود و دولت نیز از مشاغل خرد که جنبه خودکفایی یا تجاری و درآمد زایی برای مردم بویژه روستاییان دارد حمایت می کند.

وی با بیان اینکه راههای مختلف برای حمایت از این مشاغل تدبیر شده است، تصریح کرد: وام های کم بهره با توجه به طرح ارائه شده به علاقمندان پرداخت می شود.

این نمایشگاه به مدت یک هفته از تاریخ ۳۰ آبان ماه لغایت ۵ آذر ماه جهت بازدید و استفاده علاقمندان برقرار خواهد بود.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.