Skip to Content

همزمان با هفته وحدت؛

نماز وحدت در مهمانشهر میبد با حضور اهل سنت و شیعه اقامه شد+ تصاویر


به مناسبت هفته وحدت و سالروز میلاد نبی اکرم(ص) جمعی از علمای شیعه و سنی و مسئولان شهرستانی و نظامی میبد نماز وحدت برپا کردند.

به گزارش میبد خبر، همزمان با هفته وحدت و سالروز میلاد نبی اکرم (ص) جمعی از مسئولین میبد با حضور در مسجد النبی مهمانشهر افاغنه این شهرستان درکنار برادران اهل تسنن افاغنه نماز وحدت را اقامه کردند.

یکی از روحانیون شیعه افغانی در این جمع گفت: مردم افغانستان داری فرهنگی عمیق و ریشه دار است و دشمنان بعد ازاشغال افغانستان ازسوی اتحادجماهیرشوری با ورود تروریست های داعش خیلی تلاش کردند که ملت ما را از ملت ایران جدا کنند اما نتوانستند.

وی افزود: مردم ستم دیده افغانستان، قدرشناس ایران اسلامی هستند از اینکه ملت ایران  آنها را بعنوان میهمان درخانه و شهر خود جا داده و امکانات لازم را برای یک زندگی آرام فراهم آورده اند.

حجت الاسلام فیاضی بابیان اینکه عامل تفرقه در جهان امروز دشمنان قسم خورده دین هستند گفتند: آنان به خاطر منافع خود می‌خواهند مسلمانان را با هم درگیر کنند و جلوی بیداری اسلامی را بگیرند. دشمنان نمی توانند مسیر ما را از ایران اسلامی که همان اسلام ناب محمدی است جدا کنند.

این استاد حوزه افزود:جوانان و مردمی که در میهمانشهر میبد زندگی می کنند نباید اجازه دهند دشمنان در آنها رخنه و ایجاد اختلاف و ناامنی کند.

وی با بیان اینکه اسلام،امت پیامبر را به اتحاد ووحدت و پشتیبانی همدیگر فرا می خواند گفت: باید در برابر دشمن مشترک بسیج شد و درسایه دین اتحاد خود را حفظ کرد.

حجت الاسلام فیاضی با تاکید بر اینکه همیشه ریشه اختلافات جهل نیست بلکه هوا وهوس هم است تصریح کرد: هرکس به دنبال تفرقه ونفاق بین امت اسلام باشد محکوم است و باید ازتاریخ تلخ اختلافات پیشنیان درس بگیریم.

شیخ عبدالشکور تاجیکی امام جماعت مسجد النبی میهمانشهر افاغنه در میبد شیعه و سنی را به اتحاد و یگانگی توصیه کرد و افزود: شیعه وسنی هردو برادر مسلمان همدیگر هستند.

وی گفت: قبله ما یکی، قرآن و پیامبر و خدای ما یکی است و هرکس که به خاطر کسب یا دوام قدرت خود، دربین ما تبلیغ و تفرقه می انداز خداوند خودش آنطور که شایسته است با آنها رفتار کند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.