Skip to Content

امام جمعه موقت میبد:

نقض برجام محصول عملکرد مشترک همه احزاب امریکاست / اظهارات نخست وزیر انگلیس مداخله جویانه است


امام جمعه موقت میبد در خطبه های نماز جمعه این هفته ، تصویب قانون داماتو را محصول عملکرد مشترک همه احزاب امریکا دانست .

به گزارش میبد خبر، حجت الاسلام محمد اعرافی با بیان اینکه چه اوباما ، چه ترامپ و چه حزب دموکرات و چه جمهوری خواه ، خیرخواه ما نیستند ، تصریح کرد : این قانون طبق مفاد 33،26،25،20،19 نقض برجام است.

خطیب جمعه موقت میبد گفت : خدای نکرده جوری نشود که برجام جای خود را به برجای یعنی برنامه جامع یکطرفه بدهد.
وی با تاکید بر اینکه هدف ما از نشست با گروه 5 بعلاوه 1 ، دست برداشتن آنها از تحریم ایران بود نه نقض برجام اظهار داشت : همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند ؛ تصویب قانون داماتو و نقض برجام نشان داد که به امریکا نمی توان اعتماد کرد .
امام جمعه موقت میبد با بیان اینکه خوشبختانه رئیس جمهور و همه احزاب و جناح های کشورمان اتفاق نظر وجود دارند که قانون داماتو و استمرار آن بر خلاف برجام است افزود : وظیفه دولت و ملت ایستادگی شایسته و قاطع در مقابل نقض برجام با در نظر داشتن منویات مقام معظم رهبری است .
حجت الاسلام اعرافی گفت : دستگاه سیاست خارجی باید جلودار این حرکت باشد و از اعضای دیگر 5 بعلاوه یک بخواهد تا موضع خودشان را نسبت به برجام مشخص کنند. 
اظهارات نخست وزیر انگلیس مداخله جویانه است 
امام جمعه موقت میبد در ادامه ، یاوه گویی های نخست وزیر دولت استعمارگر بریتانیا در اجلاس شورای همکاری خلیج فارس در مورد ایران اسلامی را اظهارات بسیار سخیف و مداخله جویانه خواند و افزود : این حرف های تکراری و باطل نخست وزیر پیر انگلیس نشان داد که عده ای از سران عربی مزدور دولت استعمارگر انگلیس و استکبار هستند و اینکه چقدر خاورمیانه و کشورهای عربی برای این پیر فرتوت استعمارگر اهمیت دارد.
ایران هرگز به یاوه گویی های انگلیس ترتیب اثر نخواهد داد
خطیب جمعه موقت میبد با اشاره به وضعیت بد اقتصادی جامعه انگلیس و بحران های استقلال طلبانه مناطق اسکاتلند ، ولز و ایرلند شمالی گفت : آنها به علت مشکل اقتصادی می خواهند حضور خود را در منطقه خاورمیانه به صورت بلندمدت حفظ و اذهان و افکار عمومی را از این استقلال طلبی های مناطق خود منحرف کنند .
وی تصریح کرد : ایران اسلامی هرگز به این یاوه گویی ها ترتیب اثر نخواهد داد و همچنان به مبارزه با استعمار و استکبار ادامه خواهد داد .
امام جمعه موقت میبد ، عجله در شروع به کار سفارت خانه پیر فرتوت انگلیس در ایران را مانند تعجیل در برجام دانست و گفت : این تعجیل عقد قرارداد با شرکت نفت شل انگلیس و همزمانی آن با یاوه گویی های نخست وزیر آن کشور کار غلطی است و باید در این زمینه هوشمندانه عمل شود .
حامیان عبری عربی تروریست ها در حال دست و پازدن در حلب هستند 
حجت الاسلام اعرافی با اشاره به پیشرفت نبرد حلب و آزادسازی بیش از 90 درصد این منطقه استراتژیک و سوق الجیشی به دست نیروهای بسیج مردمی و ارتش سوریه ، حزب الله لبنان و کمک های مستشاری ایران اسلامی از دست تروریست های تکفیری گفت : امروز حامیان استکبار و تروریست و مزدوران عبری و عربی در حلب در حال دست و پازدن و به دنبال برقراری آتش بس هستند تا از میدان نبرد حلب خودشان را نجات دهند .
مناسبت ها:
خطیب جمعه موقت میبد ، نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت و ولایت ولی الله العظم (عج) در سال 260 هجری قمری بعد از شهادت پدر گرامیشان را به پیشگاه مقام عظمای ولایت ، مسلمین جهان و نمازگزاران تبریک گفت .
وی با استناد به روایاتی از رسول مکرم اسلام در معرفت و شناخت به امام زمان خود گفت : خداوند انسان را نیافرید جز معرفت و شناخت به خود تا او را عبادت کنند و وقتی که خدا را عبادت کردند خودشان را از همه چیز به جز خدا بی نیاز می دانند و وقتی که انسان به خدا معرفت پیدا کرد به امام زمان خود هم شناخت پیدا می کند .
امام جمعه موقت میبد ، شناخت امام زمان و دوری از گناه و اطاعت از امام ، تجهیز به دین و تقوا و آمادگی نظامی ، امر به معروف و نهی از منکر و مایوس نشدن از انتظار و دعا از عمق جان برای فرج را وظیفه واقعی منتظرات آن حضرت برشمرد.
حجت الاسلام اعرافی ، 12 ربیع آغاز هفته وحدت را هم گرامی داشت و گفت : بدون شک نیاز مسلمانان به اتحاد از مبرم ترین نیازهای این زمان است.
خطیب جمعه موقت میبد ، کینه های کهنه را درد اساسی دنیای اسلام بیان کرد و گفت : کینه های کهنه ای است که میان امت اسلامی متاسفانه ریشه دوانده است ، دشمن از شکاف و تفرقه میان امت اسلام بهره می برد.
وی خاطرنشان کرد : استکبار جهانی ، اسرائیل و همه دنیای کفر والحاد امروز از گسسته شدن امت اسلام و تفرقه و اختلاف بین آنها بهره می برد و باید وحدتی که امام رحمه الله علیه پایه گذار آن به طبع قرآن در ایران اسلامی است در میان همه امت اسلامی ایجاد کنیم .
امام جمعه موقت میبد اظهار داشت : قرآن فرموده است که به ریسمان الهی چنگ بزنید و همه امت واحده اسلامی تفرق را در امت راه ندهید و پیامبر اسلام که حامی این وحدت و پیام آور وحدت امت اسلامی است ، این هفته تا هفدهم ربیع الاول هفته وحدت نامیده شده است تا با بهره گیری از مشترکات جامعه و امت اسلامی بتوانیم بر علیه دشمن قیام و در مقابل استکبار بایستیم و این به این معنا نیست که از اصول مذهب خود دست برداریم بلکه باید با تکیه بر اصول مذهب اختلافات را کنار بگذاریم .

انتهای پیام/

میبد آدینه
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.