Skip to Content

روز گذشته اتفاق افتاد

نقص فنی در قطار یزد-تهران/ اشکال در شلنگ‌های بومی ‌سازی شده/ عذرخواهی رجاء از مسافران


روز گذشته قطار ترنست یزد-تهران دچار نقص فنی شد و با ایجاد اشکال در شلنگ سوخت‌رسانی یکی از واگن‌ها، دود زیادی در آن واگن پیچید که با همکاری دیگر مسافران، دانش‌آموزان داخل این واگن، به واگن دیگر منتقل شدند.

به گزارش یزد رسا، قطار ترنست پردیس یزد - تهران شرکت رجاء، بعد از ظهر روز گذشته ‌دچار نقص فنی شد.

یکی از مسافران این قطار در این باره گفت: قطار ترنست یزد - تهران شرکت رجاء روز گذشته ساعت 17:15 از یزد به سمت تهران حرکت کرد، این قطار در بین مسیر کاشان و قم در واگن شماره 3 که حامل تعدادی از دانش‌آموزان دختر اهل قم‌ بودند دچار مشکل فنی شد بدین ترتیب که ابتدا دود خفیفی از داخل این واگن خارج شد و پس از گذشت لحظه‌ای، ناگهان دود بیشتر شد‌.


این مسافر افزود: بلافاصله تلاش کردیم با همکاری دیگر مسافران، این دانش‌آموزان را از آن واگن خارج کرده و ترمز دستی قطار را کشیدیم تا قطار ایستاد.

 

این مسافر گفت: دانش‌آموزان مسافر واگن 3 این ترنست در قم پیاده شدند و این واگن با صندلی خالی تا تهران آمد.وی اظهار داشت:‌ قطار ترانست مذکور با یک ساعت تأخیر به تهران رسید، اما مسئولان بابت این نقص فنی هیچ توضیحی به مسافران ندادند‌. حتی ‌بعد از آمدن رئیس قطار از وی درخواست آب معدنی داشتیم که ابتدا اعلام شد مجوز ارائه آب معدنی ندارد اما با پیگیری‌های مسافران‌ تعدادی بطری‌‌ آب معدنی در اختیار آنها قرار گرفت.این مسافر ترنست یزد-تهران با بیان اینکه‌ ترنست‌ها اغلب در مسیر یزد - تهران دچار مشکل فنی می‌شود، اظهار داشت: مسئولان باید به این موضوع رسیدگی کنند؛ نرخ‌های بلیت قطار همیشه افزایش می‌یابد اما خبری از افزایش کیفیت و خدمات نیست.*اشکال در شلنگ‌های بومی ‌سازی شده

بر اساس این گزارش خبرنگار فارس علت را از شرکت رجاء جویا شد که مدیرکل روابط عمومی شرکت حمل و نقل ریلی رجاء در این‌باره به فارس گفت: قطار ترنست مذکور روز گذشته دچار نقص فنی می‌شود که با تلاش مأموران، در اسرع وقت این نقص فنی رفع شد و قطار حرکت کرد.

رامیز قلی‌نژاد افزود: شلنگ سوخت‌رسانی این قطاربه دلیل‌ شرایط خاص تحریم از کشور آلمان وارد نمی‌شود و در داخل بومی‌سازی شده است، این شلنگ‌ها به دلیل نزدیکی به مخازن گرمایشی هر از گاهی با مشکل مواجه شده و پاره می‌شوند و سوخت داخل آن روی محیط اطراف می‌ریزد و همین امر موجب ایجاد دود می‌شود.

وی ادامه داد: البته این شلنگ‌ها بر اساس مدت زمان مشخص فعالیت، تعویض می‌شود اما شلنگ مذکور زودتر از موعد مقرر دچار مشکل شده بود.

مدیرکل روابط عمومی شرکت حمل و نقل ریلی رجاء با عذرخواهی از مسافران این قطار بیان کرد: ‌‌قطارهای ترنست قطار‌های مدرن و پیشرفته‌‌ای است‌ به همین دلیل تأمین بخشی از قطعات آن ‌از خارج کشور انجام می‌شود که زما‌ن‌بر است ضمن آنکه برخی از قطعات هم در حال بومی‌سازی در داخل است.‌
انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.