Skip to Content

واکنش مهام به نقدهای بی اساس به«حانیه»؛

نقد غیر کارشناسی برخی ها به«سریال حانیه» به وجدان آن ها بر می گردد/معتقد بودم باید«حانیه» را یک یزدی بازی می کرد


تهیه کننده سریال حانیه گفت: من یک آدم فرهنگی هستم و کارهای سریال حانیه توسط یک گروه فرهنگی انجام شد اینکه بضی از وبلاگ نویس ها یا سایت های محلی این چنین با قضیه برخورد میکنند به وجدان و تفکرات خودشان بر می گردد و خوشبختانه مردم باعث وبانی تفکرات آنها نیستند.

تهیه کننده سریال حانیه در مصاحبه با خبرنگار یزد رسا، با اشاره به انتقاد برخی از رسانه های محلی به سریال حانیه و نظرات غیر کارشناسی عده ای در رسانه ها از نوع پوشش بازیگران این سریال به ویژه الهام چرخنده اظهار کرد: الهام چرخنده پس از پذیرفتن ایفای نقش در سربال حانیه کارش را بسیار خوب و حرفه ای انجام داد و مورد رضایت تمامی گروه مردم قرار گرفت اما اینکه اکنون عده ای با یک سری جریان ها خاص سعی دارند از ماجرا سوء استفاده سیاسی می کنند باید گفت مسئله پوشش در فیلم به کسی مربوط نیست.


علی مهام ادامه داد: من یک آدم فرهنگی هستم و کارهای سریال حانیه توسط یک گروه فرهنگی انجام شد اینکه بضی از وبلاگ نویس ها یا سایت های محلی این چنین با قضیه برخورد میکنند به وجدان و تفکرات خودشان بر می گردد و خوشبختانه مردم باعث وبانی تفکرات آنها نیستند.


تهیه کننده سریال حانیه تصریح کرد: من طرفدار یا وابسته به حزب و جناح خاصی نیستم و به ولایت فقیه اعتقاد راسخ دارم از آنجا که کار فرهنگی میکنم اگر بخواهم طرف گروه یا جناحی را بگیرم کارهای فرهنگی و فیلم هایم تحت شعاء قرار خواهد گرفت من نه سیاسی فکر کردم نه  میکنم.


مهام با اشاره به برخی انتقادها در خصوص به حاشیه رفتن نقش حانیه در سریال افزود: استفاده از بازیگر یزدی برای نقش حانیه و اینکه نقش این شخصیت و حاشیه فیلم کشیده شده است به نظرات و سلیقه کارگردان بستگی داردالبته قصه و فیلم نامه توسط نویسنده نوشته شده است و متن از سوی شبکه دو نیز تایید شد.


وی ادامه داد: من نیز به عنوان تهیه کننده این فیلم معتقد بودم برای نقش حانیه باید از یک بازیگر یزدی استفاده می شد تا بتواند گویش و لهجه یزدی را خوب به مخاطب برساند.


مهام با اشاره به اینکه در یک فیلم فقط  تهیه کننده نظر نمی دهد گفت: در تهیه یک فیلم عواملی چون شبکه، مدیرگروه، سازمان، کارگردان و... هستند که صاحب نظرند و با جمع این نظرات یک فیلم تشکیل می شود، در مورد حانیه نظر شبکه این بود که باید از کسی در این نقش استفاده شود که چهره باشد و بتواند مخاطب را جذب کند ولی به نظر من اگر حانیه یزدی بود تاثیر بیشتری داشت.

 

این تهیه کننده ادامه داد: این تنها سریالی بود که در رابطه با انقلاب یزد ساخته شد واستقبال خوبی هم از این فیلم حتی در شهرهای دیگر شد به  طوری که به جرات می شود گفت اگر تلاش های مدیر گروه فیلم حانیه نبود این سریال در یزد ساخته نمی شد و اگر قرار باشد در یک استان فیلمی ساخته شود تمام هزینه های آن بر عهده همان استان است اما این تنها سریالی بود که تلویزیون تمام هزینه های آن را تقبل کرد به جزء هزینه های ناچیز و مختصری که بعضی مسئولین استان یزد کمک کردند.

 

علی مهام تهیه کننده سریال حانیه در پایان گفت: از سردار فتوحی فرمانده محترم سپاه الغدیر استان یزد، عضو زرتشتی شورای اسلامی شهر یزد و انجمن زرتشتیان استان یزد و...کسانی که در ساخت فیلم کمک کردند کمال تشکر را دارم.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.