نفرات برتر چهل و یکمین دوره مسابقات قرآنی اوقاف در شهرستان میبد مشخص شدند+ تصاویر - نمایش محتوا - میبدخبر
Skip to Contentمراسم اختتامیه و اهدای جوایز نفرات برتر چهل و یکمین دوره مسابقات قرآنی اوقاف در شهرستان میبد برگزار شد.

به گزارش میبد خبر، مراسم اختتامیه چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف وامور خیریه در رشته های حفظ، قرائت، ترتیل ،اذان و دعا خوانی که در دو بخش خواهران و برادران انجام شده بود، با حضور مسئولین و فعالان قرآنی شهرستان در امامزاده سیدصدرالدین قنبر برگزار شد.

حجت الاسلام اعرافی در این مراسم در رابطه با قرآن و جایگاه این کتاب آسمانی در زندگی اظهار کرد: قرآن بالاترین سرمایه دنیا و آخرت انسان‌هاست؛ دو سرمایه گرانقدر را پیامبر اکرم(ص) برای مسلمین به جا گذاشتند که این دو سرمایه جایگزین همه انبیاء و رسولان الهی هستند و مبلغانی هستند که هرگز خستگی و خاموشی ندارند که آن دو سرمایه، قرآن و اهل بیت(ع) هستند؛ قرآن خورشیدی‌ فروزنده است که شب و روز درخشش انوار زرینش تمام نقاط جهان را روشن می‌کند.

وی افزود: فعالیت قرآنی ارزشمند است که هم از خدا خط بگیرد و هم به خدا ختم شود چرا که اثر گذاری و ماندگاری کار به دلیل خدایی بودنش است.

وی خطاب به مروجین قرآنی گفت: کسی که می خواهد قرآن را ترویج دهد باید خودش خدایی باشد پس قدم اول آن است که قبل از هر کسی، دلسوز خود باشد و برای قرآنی شدن خودش تلاش کند.

حجت الاسلام اعرافی اضافه کرد: ائمه ما در سخنان خود از آیات قرآن بهره می گرفتند چنان که در خطبه های نهج البلاغه، خطبه حضرت زهرا(س)، خطبه امام حسین(ع) در روز عاشورا و خطبه حضرت زینب(س) استشهاد به آیات قرآن مشهود است.

وی در پایان اشاره کرد: فعالان قرآنی با بهره گیری صحیح از قرآن ابتدا خود را نجات دهند و اگر موفق بودند از دیگران دستگیری کنند.

در انتهای این مراسم از نفرات برتر این مسابقات قرآنی در مرحله شهرستانی تجلیل شد و این نفرات برای حضور در مرحله استانی معرفی شدند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.