Skip to Content

حمایت قاطعانه شورای شهر و شهردار از تدفین شهدا؛

نظر مقام معظم رهبری بالاترین نظر است/ دفن شهدا نیازی به مصوبه شورای تامین ندارد


رئیس شورای شهر یزد، با حضور در میدان شهدا گفت:دفن شهدا نیازی به مصوبه شورای تامین استان ندارد. قبلاً از رهبر انقلاب استفتا شده و نظر صریح مقام معظم رهبری ثبت شده است. ایشان فرموده اند دفن شهدا بلامانع است.نظر مقام معظم رهبری بالاترین نظر است.

به گزارش میبدخبر به نقل از عصر فرهنگ، مهندس مرتضی شایق رئیس شورای شهر یزد امشب با حضور در میدان شهدا و درجمع خادمین شهدا و اهالی دارالعباده ب تمام حرف و حدیث های پیش آمده در خصوص محل دفن شهدا پایان داد.

شایق تاکید کرد: دفن شهدا نیازی به مصوبه شورای تامین استان ندارد. قبلاً  از رهبر انقلاب استفتا شده و نظر صریح مقام معظم رهبری ثبت شده است. ایشان فرموده اند چون این کار در راستای اهداف انقلاب اسلامی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می‌باشد، دفن شهدا بلامانع است.

شایق در پاسخ به این سوال که پس تکلیف مصوبه شورای تامین چیست؟ خاطر نشان کرد: نظر مقام معظم رهبری بالاترین نظر است.

رئیس شورای شهر تصریح کرد: شهردار صحبت های منصوب به وی مبنی بر مخالفت با تدفین شهدا را تکذیب می کند.

وی افزود: شهردار کاملا با این امر موافق است و بنرهایی که در سطح شهر نصب شده گواه حمایت قاطع شهردار و شورای شهر از تدفین و خاکسپاری شهداست.
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.