Skip to Content

گزارش تصویری؛

نصب جار 750 کیلو گرمی در امام زاده سید صدر الدین قنبر ميبد/ تصاویر


این جار هفتصد و پنجاه کیلویی به قیمت یکصد و پنجاه میلیون تومان، روز گذشته در بالای ضریح این امامزاده نصب شد.

 به گزارش میبد خبر، این جار که از صد وده هزار قطعه کریستال تشکیل شده، داری ابعادی دو نیم در پنج ونیم متری است  که صد و هفتاد لامپ در آن به کار رفته است.

در  قسمت بالایی  لا اله الا الله محمد رسول الله، در طوق اول دارای هفت محراب وايه تطهیر ودر طوق دوم سوره انسان وشوق بعدي چهارده محراب و اسامی چهارده معصوم  به کار رفته است.

قیمت تمام شده این جار یک صد و پنجاه ملیون تومان میباشد که هفتاد ملیون ان توسط یک خیر ميبدي و پنجاه میلیون از کمک های مردمی و ده ملیون توسط سازنده آن آقای حجت ظریف است. بیست میلیون هم بد هی ميباشيد که ان شاءالله خیرین کمک خواهند کرد.

« در فرهنگ لغت معین، از جار به عنوان مترادف چلچراغ یاد شده است»

تصاویر از: سید سعید آبیاری

 


رای شما
میانگین (6 آرا)
The average rating is 4.333333333333333 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.