Skip to Content

سال گذشته؛


رئیس اداره ثبت احوال شهرستان میبد از کاهش 5 درصدی ازدواج در شهرستان میبد خبر داد.

حسن زارعی رئیس اداره ثبت احوال شهرستان میبد در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار میبد خبر در خصوص آمار واقعه ازدواج و طلاق در شهرستان بیان داشت: سال گذشته 585 فقره ازدواج به ثبت رسیده و با توجه به اینکه این نرخ در سال 95 تعداد 621 مورد بوده، نشانگر کاهش 5 درصدی نرخ ازدواج در شهرستان است.

وی افزود: میانگین سن ازدواج در میبد در میان مردان 26/8 و در بین زنان 21/8 سال بوده که نرخ ازدواج در شهرستان 5/4 در هزار می باشد.

رئیس ثبت‌ احوال میبد با اشاره به ثبت 85 فقره طلاق در میبد طی سال گذشته گفت: از این میزان 45 مورد مربوط به افراد ساکن و مابقی به افراد غیر ساکن تعلق داشته که 38 فقره آن هر دو طرف بومی، 29 فقره هر دو طرف غیر بومی و 18 فقره نیز یک طرف بومی و یک طرف غیر بومی بوده اند. خوشبختانه سال گذشته شاهد کاهش آمار طلاق در شهرستان بودیم.

زارعی در ادامه اظهار داشت: در سال 96 تعداد ولادت‌های ثبت‌شده 2 هزار و 270 مورد که از این تعداد هزار و 161 نوزاد پسر و هزار و 109 نوزاد دختر بوده است. در این مدت 395 واقعه فوت در میبد اتفاق افتاده است که از این تعداد 221 نفر مرد و 174 نفر زن بوده است. نرخ ولادت در شهرستان 22/4 در هزار و نرخ وفات 3/9 در هزار بوده که نسبت به مدت مشابه در سال 95 به میزان 3 درصد در موالید کاهش و در وفات افزایش داشته ایم.

رئیس ثبت‌ احوال میبد با اشاره به اینکه جمعیت میبد تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری 102 هزار 850 نفر می باشد، اذعان داشت: از مجموع جمعیت ذکر شده  تعداد 52 هزار و 641 نفر مرد و 50 هزار و 209 نفر زن می باشند. نرخ رشد جمعیت در میبد 2/9 درصد بوده که نسبت به نرخ 1/5 درصد کشور و 2/5 درصد استان از وضعیت مطلوبتری برخوردار است. 

وی در ادامه به صدور کارت ملی هوشمند و طرح تعویض شناسنامه اشاره کرد و گفت: تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری تعداد 38 هزار و 421 جلد شناسنامه مکانیزه و 44 هزار و 236 فقره کارت ملی هوشمند صادر و تحویل شهروندان شده و 24 هزار و 308 فقره نیز از این میزان باقی مانده است. شهروندان می توانند برای ثبت نام کارت هوشمند ملی در کوتاه ترین زمان ممکن به سامانه ncr.ir مراجعه کرده و برای ادامه روند به دفاتر پیشخوان 1037 واقع در خیابان کاشانی جنب پلیس + 10 و 1041 جنب بانک پارسیان در شهرستان مراجعه کنند.

زارعی در پایان در خصوص اولویتهای نامگذاری نوزادان شهرستان میبد در سال 96 اذعان داشت: در گروه پسران بیشترین فراوانی نام مربوط به اسامی ابوالفضل،امیرعلی،امیر عباس،امیر حسین و علیرضا و در گروه دختران نام‌های فاطمه، زهرا، زینب، حلما و یسنا اختصاص داشته است.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.