Skip to Content

معاون فرماندارمیبد:

نرخ رشد جمعیت درمیبد از وضعیت خیلی خوبی برخوردار است


معاون فرماندارمیبد در جلسه وقایع حیاتی این شهرستان، نقش ثبت وقایع حیاتی و ارائه آمار از سوی اداره ثبت‌احوال را در برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری همه ادارات مهم دانست.

به گزارش "میبدخبر" به نقل از روابط عمومی فرمانداری میبد، معاون فرماندارمیبد با اشاره به نرخ 2/3 (دو و سه دهم) رشد جمعیت شهرستان میبد گفت: شهرستان میبد نسبت به نرخ 1/3 (یک و سه دهم) استان و 1/7 (یک و هفت دهم)  نرخ رشد جمعیت کشور از وضعیت خیلی خوبی برخوردار است..

سید محسن فلاح گفت: جمعیت شهرستان میبد تا پایان سال1394 برابر 98 هزار و 27 نفر بوده که از این تعداد 50 هزار و 816 نفر مرد و 47 هزار و 211 نفر زن هستند.

فلاح افزود: در 2 ماه گذشته امسال 362 ولادت،57 فوت و 133 ازدواج در شهرستان میبد اتفاق افتاده است که 1/2 ولادت،3/5 وفات روند کاهش را نشان می‌دهد.

وی ادامه اختلافات خانوادگی را زمینه‌ساز جدایی و طلاق بیان کرد و افزود: اگر مهارت‌های زندگی را به جوانان در سن ازدواج و زوجین نیاموزیم و آگاهی‌های آن‌ها را نسبت به زندگی بالا نبریم قطعاً با آمار فزاینده طلاق در جامعه مواجه خواهیم بود.

معاون فرماندارمیبد تصریح کرد: همه دستگاه‌های فرهنگی باید تلاش کنند با برنامه‌های فرهنگی، بهره‌گیری از ظرفیت‌های مشاوره‌های خانوادگی، فرهنگ بهتر زیست را در قالب مشاوره‌های دینی و روانشناسی به خانواده‌ها تبیین کنند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.