Skip to Content

بر اساس اطلاعات مرکز آمار ایران؛

نرخ بیکاری یزد به 13.6 درصد افزایش یافت/یزد سومین استان در افزایش نرخ بیکاری +نمودار


بر اساس جدیدترین گزارش مرکز آمار از بازار کار کشور، نرخ بیکاری استان یزد در بهار 1395 با رشد 5/7 درصدی به 13/6 درصد رسیده است.

به گزارش "میبدخبر"،به نقل از آوای اقتصاد،بر اساس جدیدترین گزارش مرکز آمار از بازار کار کشور، نرخ بیکاری استان یزد در بهار 1395 با رشد 5/7 درصدی به 13/6 درصد رسیده است.

بررسی روند شاخص نرخ بیکاری استان  نسبت به مدت مشابه سال قبل با جهش ناگهانی، 5/7 درصد و نسبت به زمستان 94 نیز 1/3 درصد افزایش داشته است.

مقایسه نرخ بیکاری استان‌ها حاکی از آن است که استان‌های آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی و مرکزی با 6/3، 7/3 و 7/5 درصد کمترین نرخ بیکاری را در میان استان‌های کشور به خود اختصاص داده‌اند و در مقابل استان‌های کرمانشاه، چهارمحال بختیاری و كهگيلويه وبويراحمد به ترتیب با 19/2، 17/8 و 16/4 درصد بالاترین نرخ بیکاری را در بهار 1395داشته‌اند. استان یزد نیز با نرخ بیکاری 13/6 درصد رتبه 11 را از نظر بالاترین نرخ بیکاری در میان استان‌های کشور دارد.

نکته جالب توجه آن که مقایسه نرخ بیکاری در سه ماهه نخست سال 94 و 95 حاکی از آن است نرخ بیکاری در 17 استان کشور در یک سال گذشته کاهش و یا ثابت مانده است و در 14 استان که یزد از جمله آن‌ها می‌باشد وضعیت بازار کار به گونه‌ای بوده است نرخ بیکاری در آن ها افزایش داشته است.

استان یزد از نظر افزایش نرخ بیکاری بعد از استان‌های کرمان و تهران بالاترین افزایش را در نرخ بیکاری تجربه کرده است.

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران نرخ بیکاری کشور در بهار امسال با رشد ۱.۴درصدی به ۱۲.۲درصد رسیده است. شمار رسمی بیکاران هم به ۳میلیون و ۱۴۹هزار نفر رسیده است. بر اساس این آمار ۱.۸میلیون جوان بیکار در کشور بیکار هستند.

گفتنی است در این گزارش تعریف یک ساعت کار در هفته، ملاک شاغل بودن افراد در نظر گرفته شده است. 

 رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.