Skip to Content


نخستین ورک‌شاپ طراحی سفال و سرامیک در میبد+ تصاویر


نخستین ورک‌شاپ طراحی سفال و سرامیک در میبد با تقدیر از 8 اثر هنرمندان شرکت کننده به کار خود پایان داد.

به گزارش میبد خبر، نخستین کارگاه آموزشی نقاشی روی سفال یادبود استاد مرتضی آقایی میبدی با عنوان «دست نقش» به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میبد و با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر میبد، اداره صنایع دستی گردشگری و میراث فرهنگی میبد، انجمن هنرهای تجسمی یزد و شرکت میبد مروارید در مجموعه شاه عباسی میبد برگزار شد.

هادی زارع‌ مهرجردی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد هدف این کارگاه آموزشی خودباوری فرهنگی و بازشناسی هویت فرهنگی هنری میبد، ایجاد ایده­های نو و شناسایی هنرمندان خلاق در طراحی و نقاشی سفال و سرامیک عنوان کرد.

در پایان این کارگاه یک روزه و با بررسی های به عمل آمده و براساس بیانیه هیأت داوران، هیچ اثری به عنوان اثر برگزیده این رویداد فرهنگی و هنری انتخاب نشد، اما ۸ اثر مورد تقدیر قرار گرفت و به هنرمندان این آثار خانم‌ها بختیارى، فاطمه زارع، طالبى، وهابى، پاک چشم، ادیبى، حسن زاده و قنبرى ، تندیس و وجه نقد اهدا شد.

انتهای پیام/اد

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.