نخستین همایش تجلیل از هنرمندان شهر خورشید در میبد+ تصاویر - نمایش محتوا - میبدخبر
Skip to Content

به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامی برگزار شد؛


به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامی نخستین همایش هنرمندان شهر خورشید در سالن ستاره اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد برگزار شد.

به گزارش میبد خبر، به منظورارج نهادن به هنر متعالی، ارتقا و ترویج هنر انقلابی و نیز ایجاد همدلی، همفکری، وحدت بین هنرمندان، ارتباط بیشتر بین مسئولین و هنرمندان و تعالی افکار اولین همایش هنرمندان شهر خورشید همزمان با روز هنر انقلاب اسلامی و درسالروز شهید اهل قلم شهیدمرتضی آوینی در محل سالن ستاره ارشاد میبد برگزار شد.

تشکیل سرای هنرمندان و صندوق حمایت از فعالیت های فرهنگی وهنری از دیگر برنامه های این همایش بوده و قرار شد این همایش هرساله و درهمین ایام برگزار شود.

فرماندار میبد در این همایش با اشاره به اینکه باید از هنر در مسیر تحولات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی به نحو شایسته ای استفاده کرد، اظهار داشت : هنر در میبد دارای ریشه غنی است و هنرمندان صاحب نامی در این شهرستان حضور دارند که از سرمایه‌های کشور و استان محسوب می شوند، شهرستان میبد از ظرفیت های بالایی در حوزه فرهنگ و هنر برخوردار است و باید بسترهای لازم حمایت از جامعه هنری آن را فراهم کرد.

حسین فلاح تصریح کرد : هر فعالیت و کاری که در جامعه بخواهد انجام شود پایه فرهنگی دارد از این رو باید به فرهنگ و هنر توجه ویژه داشت.

وی افزود: باید در قالب هنر ، فرهنگ و مسایل فرهنگی را جا انداخت و از قابلیت هنر و هنرمندان در توسعه فرهنگی و هنری شهرستان استفاده کرد و باید تلاش شود میبد به جایگاه واقعی خود برسد.

فرماندار در پایان اظهار داشت: برداشتن گام های مثبت برای هنرمندان وظیفه همگان است زیرا هنرمندان از محورهای توسعه هر منطقه به شمار آمده و دولت در کنار مسئولان برای شکوفایی استعدادهای هنرمندان گام های مثبتی بر خواهد داشت.

در این آیین از پدر شهیدان محسنی فر، حجت الاسلام زکریا اخلاقی در زمینه شعر، امیر حسین شفیعی در زمینه خوشنویسی تجلیل شد.

در پایان مراسم نیز حجت الاسلام علیرضا آقایی رییس شورای اسلامی شهر میبد نیز به تشریح همکاری این شورا در جهت حمایت از هنرمندان پرداخت.

این همایش به همت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی میبد و با همکاری دفتر امام جمعه محترم، شهرداری شورای اسلامی شهر و فرمانداری میبد برگزار شد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.