Skip to Content

به همت جوان صنعتگر میبدی؛

نخستین دستگاه چمفراسکورینگ کشور در میبد ساخته شد+ تصاویر


برای نخستین بار دستگاه چمفراسکورینگ با تلاش یک جوان میبدی در یکی از کارگاه‌های تراشکاری شهرک صنعتی جهان‌آباد میبد ساخته شد.

سجاد رنجبر در گفتگو با خبرنگار میبد خبر در خصوص ساخت این دستگاه بیان داشت: این دستگاه برای سایز کردن و ساب بغل فابریک کاشی استفاده می شود که در گذشته از کشورهای چین و شرکت‌های ایتالیایی وارد کشور می‌شد.

وی افزود: چمفراسکورینگ سومین دستگاهی است که در این کارگاه ساخته می‌شود در گذشته الک پودر خشک، طاق‌های الک و قالب‌های واحدهای تولید کاشی از دیگر دستگاه‌های است که در این کارگاه ساخته‌ شده است.

رنجبر با اشاره به اینکه با ساخت این دستگاه نیاز به واردات آن نیست، اظهار داشت: دستگاه چمفر که از خارج وارد می‌شود، 179 میلیون تومان هزینه به دنبال دارد در حالی ‌که این دستگاه که نخستین بار در کشور و در تراشکاری میبد ظرف 15 روز ساخته ‌شده است تنها 40 میلیون تومان هزینه دارد.

جوان مبتکر میبدی با بیان این که هدف ما از تولید این دستگاه‌ها جلوگیری از خروج ارز از کشور است، گفت: ما به کمک دانشگاه سعی داریم بسیاری از دستگاه‌های مورد نیاز صنایع کاشی را در شهرستان میبد بومی کنیم.

وی در پایان با اشاره این که این دستگاه در یکی از واحدهای صنعتی نصب می‌شود، افزود: باید به دنبال بوی کردن بسیاری از تکنولوژی‌های واحدهای تولید کاشی در میبد باشیم.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.