Skip to Content

به مناسبت مبعث پیامبر اعظم(ص)

نخستین جشنواره گل محمدی همراه با آیین سنتی گلاب گیری شهرستان میبد به روایت تصویر


نخستین جشنواره گل محمدی همراه با آئین سنتی گلاب گیری در مسجد النبی(ص) شهرک صنعتی جهان آباد میبد برگزار شد.

به گزارش میبد خبر، نخستین جشنواره گلمحمدی همراه با آئین سنتی گلاب گیری با حضور  مسئولین استانی و شهرستانی و اقشار مختلف مردم در مسجد النبی(ص) شهرک صنعتی جهان آباد میبد برگزار شد.

این جشنواره با حضور مسئولین شهرستان و دست اندرکاران این کار و همراه با اجرای برنامه های متنوع از ساعت ۸ الی ۱۲ برگزار شد و از حواشی پر رنگ این مراسم رونمایی از ۴ محصول دارویی، عرق به لیمو، گلاب، روغن گل محمدی و روغن پنج مغز اعلای میبد بود.

این جشنواره که با همت و همیاری مدیریت شهرک صنعتی، جهاد دانشگاهی و جهاد کشاورزی برگزار شد نشانگر نتیجه دادن فعالیتی است که در حوزه اقتصاد مقاومتی و همراه با تلفیق علم دانشگاهی و تلاش و همت و فعالیت حوزه صنعت می باشد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.