Skip to Content

گزارش تصویری؛

نخستین جشنواره اوتلگ در میبد


به مناسبت ایام الله دهه فجر اولین جشنواره اوتلگ با حضور کودکان روستاهای بخش مرکزی و بفروئیه میبد در ورزشگاه شهید ابراهیمی مهرآباد میبد برگزار شد.

به گزارش میبد خبر، جشنواره اوتلگ به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، جمعه ۱۸ بهمن  با حضور کودکان روستاهای بخش مرکزی و بفروئیه میبد در ورزشگاه شهید ابراهیمی مهرآباد میبد برگزار شد.

این جشنواره با هدف ایجاد نشاط، تحرک، شادابی، یادآوری و احیای بازی‌های بومی- محلی گذشته بود. جشنواره اوتلگ در سه رده نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برگزار شد.

اوتلگ؛ یکی از بازی‌های بومی، محلی در دوره شصت است که در این بازی کودکان لاستیک‌های دوچرخه و موتورسیکلت را به کمک چوبی به جلو می‌راندن و از این بازی لذت می‌برند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.