Skip to Content

مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد مطرح کرد؛

نبود اعتبار، عامل توقف اجرای پروژه احداث جاده ندوشن-ورزنه


مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد گفت: برای اجرای پروژه جاده ندوشن -ورزنه اعتباری بالغ بر 25 میلیارد تومان نیاز است که تاکنون تامین نشده است.

محمدرضا نقصان محمدی در گفت و گو با خبرنگار میبد خبر در خصوص پروژه ندوشن- ورزنه بیان داشت: این پروژه از پروژه‌های مهم استان در حوزه ارتباطی و صنعت و معدن استان به شمار می‌رود که با تکمیل و بهره‌برداری این محور حدود ۵۰ کیلومتر مسیر منطقه شرق اصفهان به استان یزد کوتاه می‌شود.

وی افزود: رونق صنعت، معادن و بهره‌مندی مردم منطقه و کوتاه شدن مسیر میبد - اصفهان به میزان یک ساعت، دسترسی به منطقه توریستی و گردشگری تالاب گاوخونی و ارتباط بین دو قطب کشاورزی و دامداری ( ورزنه – ندوشن ) و تبادل و خرید و فروش محصولات از ویژگی‌های این محور مواصلاتی است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد با اشاره به اینکه برای اجرای مسیر ندوشن – ورزنه اعتباری بالغ بر 25 میلیارد تومان نیاز است، اظهار داشت: اگر بتوانیم این اعتبار را جذب کنیم این محور مواصلاتی به نتیجه خواهد رسید، ضمن اینکه اجرای این پروژه در برنامه این اداره قرار دارد ولی چون این محور جزء جاده های کویری است معمولا اعتباری برای آن گذاشته نمی شود، این موضوع با نمایندگان استان در مجلس مطرح ده تا آنها نیز این موضوع را پیگیری کنند و امیدواریم بتوانیم با کمک معادن منطقه و ایمیدرو بتوانیم پروژه احداث این جاده را به نتیجه برسانیم.

وی ادامه داد: در جلسه اقتصاد مقاومتی هم که در فرمانداری میبد با حضور استاندار برگزار شد این موضوع مطرح و قرار شد که بحث تامین اعتبار آن پیگیری شود.

نقصان محمدی با اشاره به احداث 24 دهنه پل این محور مواصلاتی در سال گذشته که یکی از مراحل مهم این پروژه است، گفت: برای اجرای این پروژه می توان از روشهایی دیگری برای عدم استفاده از آسفالت گرم جهت کاهش هزینه ها استفاده کرد و با رقم های کمتری پروژه را تکمیل کرد ولی همین مبلغ هم نیست.

مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد خاطرنشان کرد: جاده ندوشن – ورزنه به ‌عنوان یکی طرح‌های مهم استان چه به لحاظ معدنی و صنعتی و چه به لحاظ ارتباط بین استانی محسوب می‌شود که با تکمیل آن می‌توانیم خیلی از هزینه‌های حمل و سوخت را پایین بیاوریم.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.