Skip to Content

حجت الاسلام غفوری خطیب نماز جمعه میبد:

نباید اصل نظام و شورای نگهبان را بخاطر اینکه به خواسته شخصی خود نرسیده ایم زیر سوال ببریم


یکی از مصادیق مقبولیت نظام حضور مردم در انتخابات است/ جمهوریت در حد اعلای خود در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد به گونه ایی که همه ارکان نظام توسط مردم انتخاب می شوند...

به گزارش میبد خبر، نقش شورای نگهبان، حفظ وحدت بین فرق اسلامی، شرکت در انتخابات و قضایای ناراحت کننده اخیر میبد از جمله مباحث مطرح شده در خطبه دوم نماز جمعه این هفته میبد بود.

حجت الاسلام و المسلمین غفوری با اشاره به نقش مهم شورای نگهبان قانون اساسی و اینکه وجود شش فقیه در این شورا، برای مطابقت دادن قوانین و نظارت بر آنها با توجه به قوانین اسلام لازم است  بیان کرد: شبیه این شورا در دیگر کشور ها از جمله آمریکا هم وجود دارد مانند دادگاه عالی آمریکا اما متاسفانه شاهد سیاست یک بام و دو هوا هستیم.

خطیب نماز جمعه میبد خاطرنشان کرد: ما نباید اصل نظام و اصل و کلیت شورا که شامل 6 فقیه و 6 حقوقدان بوده و مورد تایید رهبری هم هستند را بخاطر اینکه به خواسته شخصی خود نرسیده ایم زیر سوال ببریم.

وی با بیان این نکته که شورای نگهبان هم ممکن است اشتباه کند گفت: نباید کلیت شورا زیر سوال  برد.

در ادامه، امام جمعه موقت میبد با اشاره به برگزاری "همایش بین المللی خطر جریان های تکفیری در دنیای امروز" در هفته گذشته ، به بیان  اهمیت وحدت در بین فرق اسلامی پرداخت و ماموریت اصلی جریان های تکفیری و وهابی را ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی پرداخت و اذعان کرد: کسانی که در داخل کشور هم به این نکته توجه نداشته باشند، به دشمن کمک می کنند.

امام جمعه موقت میبد با نقل روایتی از امام صادق (ع) که "هرکس در صف اول نماز جماعت اهل تسنن شرکت کند گویی به پیامبر (ص) اقتدا کرده است " آن را نشانگر وجود اصل اتحاد و وحدت در سیره ائمه دانست و علت حفظ تشیع در طول تاریخ را حفظ وحدت بیان نمود.

خطیب نماز جمعه میبد در بخش دیگری از سخنان خود، یکی از مصادیق مقبولیت نظام را حضور مردم در انتخابات بیان نمود و گفت: جمهوریت در حد اعلای خود در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد به گونه ایی که همه ارکان نظام توسط مردم انتخاب می شوند.

امام جمعه موقت میبد در بخش پایانی سخنان خود، به سرقت های اخیر در میبد اشاره کرد و آن را ناراحت کننده دانست و با توجه به تبعات اجتماعی ، آن را هدفمند و در راستای برهم زدن آرامش جامعه خواند و خواستار پیگیری دستگاه های نظامی و انتظامی و دستگاه قضا شد و گفت: عاملان باید هرچه زودتر به اشد مجازات برسند.

حجت الاسلام غفوری همچنین  از مردم خواست علاوه بر اینکه جلوی پخش شایعات گرفته شود و  کسی چیزی را که به چشم خود ندیده نقل نکند و به حرفهای بی اعتبار دامن نزنند، همچنین برای جلوگیری از هرج ومرج ، کسانی که خواهان کمک به حفظ امنیت شهر هستند حتما به پایگاه های بسیج مراجعه  تا با داشتن حکم به حفظ امنیت کمک کنند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.