Skip to Content

کمیته نامگذاری میبد تصویب کرد

نامگذاری میدان جدید تقاطع خیابان‌های ۱۲ دی و سعیدآباد با خط سنتو به نام «شهید سردار سلیمانی»


مسئول کمیته نامگذاری شهرستان میبد گفت: هر کسی باید از ظرفیت خود برای الگوسازی از شهید سلیمانی تلاش کند و یکی از وظایف ما در محور مسائل شهری نیز همین است.

به گزارش میبدخبر، علیرضا آزادمنش مسئول کمیته نامگذاری میبد در جلسه ای که برای بررسی نامگذاری میدانی به نام سردار شهید سلیمانی در شهرداری میبد تشکیل شد، اظهار داشت: باید به حال خودمان تاسف بخوریم که سردار سلیمانی را از دست داده ایم، کسی که همه عمر شریف خود را برای انقلاب، نظام اسلامی و آرامش و امنیت این مرز و بوم هزینه کرد.

وی با اشاره به خاص بودن جریان مبارزه، زندگی و شهادت این سردار بزرگ بیان داشت: شهید سلیمانی پس از سوریه و زیارت حضرت زینب(س)، در عراق به شهادت رسیدند که مسیر زیارت دوره‌ی ایشان با کاظمین، نجف و کربلا ادامه یافت و در ایران نیز در شهرهای قم و مشهد به پایان رسید و همه ما شاهد بودیم که در تمام این مسیر جلوه هایی را به تماشا نشستیم که در تاریخ بی نظیر بود.

آزادمنش خاطرنشان کرد: جلوه ویژه ای از شخصیت این شهید بزرگوار این بود که خود را خادم مردم می دانست، و مردم نیز با هر تفکر و گرایشی این موضوع را به خوبی درک کردند و برای بزرگداشت یاد و نامش پای کار آمدند و این باید برای هر مسئولی در جمهوری اسلامی درسی باشد که خدمتگذاری بی منت و خالصانه برای مردم بالاترین ارزش ها را دارد.

وی با اشاره به این موضوع که حسینی بودن و مکتبی بودن از حاج قاسم سلیمانی این شخصیت بزرگ را ساخته است، گفت: اهمیت الگوسازی از این شهید بزرگوار برای همه ما یک لازمه مهم است و هر کسی در هر جایگاهی باید از ظرفیت خود برای این موضوع تلاش کند.

علیرضا آزادمنش گفت: کوچکترین وظیفه ما که در محور مسائل شهری مسئولیت هایی داریم این است که از ظرفیت نامگذاری میادین یا خیابان ها به نام و یاد چنین بزرگانی، یاد و نام آنها را زنده نگهداریم و این جلسه نیز برای بررسی این موضوع تشکیل شده است.

گفتنی است در این جلسه که حدود دو ساعت و نیم طول کشید، معابر و میادین مختلفی جهت نامگذاری به نام سردار شهید قاسم سلیمانی مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت میدان تصویب شده در تقاطع خیابان های ۱۲ دی و سعید آباد با خط سنتو، که روبروی سپاه میبد نیز قرار دارد، برای نامگذاری مورد تایید قرار گرفت و نام «شهید سردار سلیمانی» نیز جهت گذاشتن بر این میدان به تصویب رسید.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


یادداشت یادداشت