Skip to Contentنمایندگان منتخب و سه تن از نمایندگان استان یزد در نامه ای خطاب به رییس کل بانک مرکزی بر لزوم همراهی نظام بانکی با اقشار محروم جامعه تاکید کردند.

به گزارش میبدخبر، نمایندگان منتخب و سه تن از نمایندگان فعلی استان یزد خطاب به رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران پیرامون لزوم همراهی حداکثری نظام بانکی کشور با اقشار محروم و متوسط جامعه در شرایط خطیر فعلی کشورنامه نوشتند.

متن این نامه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

برادر ارجمند، جناب آقای دکتر عبدالناصر همتی
رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم. شرایط حادی که اخیرا با توجه به گسترش ویروس کرونا گریبانگیر کشورمان شد، باعث شده تا محدودیتهای اقتصادی و معیشتی شدیدی بر اکثر هموطنانمان تحمیل شود که از جمله می‌توان به دستور تعطیلی بیشتر واحدهای صنفی و تولیدی اشاره نمود.

با عنایت به این قاعده مبنایی که ملازم با هر تکلیفی، حقی تعریف می‌شود به نظر می‌رسد دولت محترم در قبال تکالیف یادشده بایستی حقوقی برای این دسته از هموطنان تعریف کند و الا در شرایط سخت اقتصادی و معیشتی کنونی صرفا به تبعیض و بی‌عدالتی دامن زده شده و ماحصل چنین سیاستی جز گسترش فقر و نارضایتی نیست.

یکی ازسياستهاي مؤثر  در این راستا همراهی حداکثری نظام بانکی کشور با صاحبان مشاغل،كارافرينان و شهروندان خصوصا اقشار ضعیف جامعه از طریق دستور به کلیه بانکها درخصوص استمهال در بازپرداخت اقساط تسهیلات، بدون محاسبه جریمه تاخیر تادیه و سود مازاد، در بازه زمانی وسیع‌تر و نیز کاهش سود بانکی این تسهیلات و همچنین عدم لحاظ اثرات سوء بانکی و قضایی ناشی از صدور چک برگشتی در دریافت خدمات است.

متاسفانه مشاهدات حاکی از آن است که برخی از این سیاستها به دلیل عدم ابلاغ مقررات مربوطه از سوی مراجع ذی‌ربط اساسا اجرا نمی‌شود و در برخی دیگر از آن‌ها نوعی آشفتگی در اجرا در بانکهای مختلف –از جمله در استان یزد- به چشم می‌خورد و این مساله موجبات نگرانی و نارضایتی مردم را فراهم کرده است.

با تدبیری که از جنابعالی سراغ داریم، امیدواریم جهت مقابله با این نابسامانی‌ها موارد مطروحه در این نامه هرچه زودتر پیگیری و در کلیه شعب بانکی کشور بصورت منسجم و یکپارچه عملیاتی شود

مهندس سید ابوالفضل موسوی
نماینده مردم شریف شهرستانهای یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی

مهندس محمدرضا صباغیان
نماینده مردم شریف شهرستانهای مهریز، ابرکوه، بافق بهاباد و خاتم در مجلس شورای اسلامی

دکتر کمال دهقانی فیروزآبادی
نماینده مردم شریف شهرستانهای تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی

محمدرضا دشتی اردکانی
نماینده منتخب مردم شریف شهرستان اردکان در مجلس شورای اسلامی

محمدصالح جوکار
نماینده منتخب مردم شریف شهرستانهای یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی 

دکتر سید جلیل میرمحمدی میبدی
نماینده منتخب مردم شریف شهرستانهای تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.