Skip to Content

امام جمعه موقت میبد:

نامه مقام معظم رهبری نقشه راه برجام است/ محمد اعرافی خطاب به رژیم آل سعود: ای مگس عرصه ى سیمرغ نه جولانگه توست


امام جمعه موقت میبد در خطبه دوم نماز جمه این هفته، با اشاره به یاوه گویی های وزیر خارجه رژیم پوسیده و بی فرهنگ آل سعود ، این رژیم کودک کش و همدست صهیونیست ها را به مگسی تشبیه کرد که به خود جرات جولان در عرصه سیمرغ را داده است .

به گزارش میبدخبر ، حجت الاسلام محمد اعرافی توجه دادن مقام معظم رهبری به دشمنی دیرینه امریکا و نقض عهدهای استکبار در مقابل ایران اسلامی و ملت ایران را سومین بند از نامه رهبر معظم انقلاب به رئیس جمهور کشورمان عنوان کرد و افزود : مقام معظم رهبری بارها دولت و ملت و مسئولین را به بصیرت و هوشمندی فراخوانده اند تا فریب دشمن را نخورند.

خطیب جمعه موقت میبد با بیان اینکه امریکا از ملت ایران کینه دیرینه دارد و نمی خواهد دست از دشمنی خود بردارد تصریح کرد : دولت و ملت و مسئولین باید چشمشان را باز کنند و در دام دشمنان نیافتند .

وی با تاکید بر مشتمل بودن برجامی که در مجلس تصویب شد به ابهاماتی در برجام اشاره کرد و افزود : اگر ضمن تایید برجام که رهبری انجام دادند این نقاط ابهام و بحث های ساختاری که در برجام است برطرف نشود ؛ خسارت های بزرگی برای حال و آینده کشور رقم خواهدخورد.

امام جمعه موقت میبد با اشاره به اینکه دشمن هر روز دنبال بهانه تازه ای است و ما به دشمن اعتماد نداریم تصریح کرد : همانطور که رهبر معظم انقلاب بیان کردند باید برای برداشته شدن همه تحریم ها طرف مقابل و امریکاییها تعهد کتبی بدهند .

خطیب جمعه موقت میبد با بیان اینکه آنها قرار است در ۸ سال آینده به هر بهانه ای وضع تحریم ها را تغییر دهند و به بهانه تروریست خواندن ایران و نقض حقوق بشر در ایران تحریم ها را دامن زنند افزود : ایران در مقابل این بهانه های واهی باید فعالیت های برجام را متوقف کند .

وی بر پرهیز از واردات بی رویه پس از برجام بویژه واردات کالاهای امریکایی تاکید کرد و افزود : ما باید با تکیه بر اقتصاد مقاومتی و حمایت از صاحبان صنایع و تولیدات داخلی و پرهیز از تجملات به نقطه اوج نظام اسلامی برسیم و نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی نقشه راه در این باره است .

رژیم پوسیده آل سعود نمی تواند در مقابل ایران اسلامی قد علم کند

امام جمعه موقت میبد در ادامه با اشاره به یاوه گویی های وزیر خارجه رژیم پوسیده و بی فرهنگ آل سعود ، این رژیم کودک کش و همدست صهیونیست ها را به مگسی تشبیه کرد که به خود جرات جولان در عرصه سیمرغ را داده است .

خطیب جمعه موقت میبد تصریح کرد : رژیم پوسیده آل سعود که بی تدبیری و بی کفایتی آن در فاجعه منا بر دنیا ثابت شد نمی تواند در مقابل ایران اسلامی قدعلم کند و جرات اظهار نظر پیدا کند .

وی با بیان اینکه امروزه رژیم بی فرهنگ آل سعود در فلسطین و یمن با رژیم جعلی صهیونیستی همدست شده و با هواپیماهای خود مردم کشورهای اسلامی را قتل و عام می کند ؛ جنایت های این رژیم پوسیده را شرم آور دانست.

حجت الاسلام اعرافی با اشاره به دیدار رئیس جمهور ترکیه با رئیس سرطانی گروه تروریستی داعش ، کمک های دولت سعودی و قطر و ترکیه به ترویست ها را مقابله با ایران اسلامی ، تشیع و جبهه مقاومت اسلامی عنوان کرد و افزود : حضور ماشین های سعودی ها در فلسطین و کودک کشی آنها نشان می دهد که آنها به دنبال کشتار مردم مظلوم فلسطین و کشورهای اسلامی هستند .

مناسبت ها :

امام جمعه موقت میبد تاسوعای امام حسین (ع) روزی که اختصاص به علمدار کربلا حضرت اباالفضل العباس دارد را به نمازگزاران تسلیت گفت .

حجت الاسلام اعرافی عاشورای اباعبدالله الحسین (ع) روز حزن و اندوه انسیان و ملاک الهی را هم به پیشگاه حضرت ولی عصر(عج) ، رهبر معظم انقلاب و ملت ایران تسلیت گفت .

خطیب جمعه موقت میبد شهادت امام سجاد (ع) را هم به خواهران و برادران نمازگزار تسلیت گفت .

وی سالروز اعتراض سکان دار انقلاب اسلامی امام راحل به قانون ننگین و استکباری و ذلت آور کاپیتولاسیون را گرامی داشت و گفت : ثمره ایستادگی و مقاومت امام رحمه الله علیه و ملت ایران در مقابل این سلسله قوانین ،انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی شد.

حجت الاسلام والمسلمین اعرافی در ادامه با قدردانی از حضور باشکوه مردم در عزاداری برای امام حسین (ع) و یاران باوفایش گفت : شرکت باشکوه مردم در مراسم های عزاداری امام حسین (ع) نشان دهنده بصیرت عاشورایی آنهاست.

امام جمعه موقت میبد با تاکید بر شرکت اول وقت در نماز ظهر عاشورا گفت : امام حسین (ع) برای نماز قیام کرد بنابراین باید نماز را بر اساس عمل به دستورات الهی و امام حسین برپا بداریم .

خطیب جمعه موقت میبد بر رعایت عفاف و حجاب از سوی زنان و مردان هم تاکید کرد و گفت : پیام حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و حضرت زینب سلام الله علیها رعایت عفاف و حجاب است و دشمن می خواهد با عدم رعایت عفاف و حجاب ذهن مردم را از ارزشهای اسلامی منحرف کند .

امام جمعه موقت میبد با بیان اینکه بعضی از حرکت ها برازنده شهر و جامعه ما نیست بر پرهیز از خرافات تاکید کرد و افزود : امروز تمام غول های تبلیغاتی جهان غرب بر روی ایران اسلامی و شیعه ذوم شده است تا به بهانه های مختلف بدعتها و خرافه ها اصل و اساسی که در دین ندارد ما را مورد هجمه قرار دهند بنابراین باید عزاداری ها و سینه زنی ها را به صورت سنتی و درست برگزار کنیم .

وی تاکید کرد : باید در مراسم های عزاداری امام حسین (ع) از هرگونه اختلافات محلی و عرق محلی پرهیز  کرد تا جلوی هدف بزرگ که تقرب به خداست را نگیریم .

امام جمعه موقت میبد با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۸۵ هیئت عزاداری در میبد وجود دارد بر پرهیز از هرگونه اسراف و تبذیر در عزاداری ها تاکید کرد و گفت : هیئت های عزاداری باید در کنار اطعام با مدیریت صحیح بخشی از هزینه ای خود را در مسیر کمک به مستمندان ، تهیه جهازیه تازه عروسها و جوانان هزینه کنند .

وی در بخش دیگر از سخنان خود از تلاش های نیروی انتظامی و بسیج در نظم دهی مراسم های عزاداری و مدیریت ذبح دام در معابر قدردانی کرد و افزود : به حمدالله مردم شریف میبد با همت خود و تلاش های نیروی انتظامی و مرکز بهداشت چند سالی است که با عدم ذبح دام در معابر و برگزاری مراسم های باشکوه در شهرستان تلاش می کنند .

منبع خبر: میبد آدینه
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.