Skip to Content

فلاح فرماندار میبد:

میبد را می توان شهر آسیاب ها نامید/ در آینده نزدیک سیل گردشگر راهی میبد و یزد می شوند


يكي از فازهايي كه مي شود به آن ها پرداخت آسياب هاي ميبد هستند كه ان شا الله بايد اين كارهم به عنوان يك اقدام خوب و موثر انجام شود بگونه ای که ميبد را به عنوان شهر آسيابها ناميد.

به گزارش میبدخبر به نقل از روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد :  فلاح فرماندار در رابطه با اقدامات ميراث فرهنگي در شهرستان گفت : خوشبختانه اقدامات خوبي در حوزه ميراث فرهنگي شهرستان ميبد با كمك مديركل و معاونت اجرايي ميراث استان انجام شده و در حال انجام است.

وی ادامه داد: ضلع شمالي نارين قلعه و خانه ي آيت الله حائري و همچنين 25 خانه ي مشاركتي، راسته بازار ميبد بالا، خانه گلشن مهرجرد و آسياب آبي بيده كه از نظر نوع بنا ومهندسي معماري سنتي در ايران حرف اول را ميزند در حال بازسازی هستند.

فرماندار میبد اضافه نمود: اميدوار هستيم كه آسياب بفروئيه، شاه جهان آباد و يخدان نيز از دل خاك بيرون كشيده شده و مرمت و بازسازي گردد.

وي تاكيد نمود: يكي از فازهايي كه مي شود به آن ها پرداخت آسياب هاي ميبد هستند كه ان شا الله بايد اين كارهم به عنوان يك اقدام خوب و موثر انجام شود بگونه ای که ميبد را به عنوان شهر آسيابها ناميد.

فلاح در ادامه گفت: بخش ندوشن نيز كه داراي بافت تاريخي ويژه و منحصر به فرداست و همچنين به خاطر داشتن نوع پوشش گياهي و گونه هاي جانوري، وجود غارهاي قنديلي مي تواند يكي از جذاب ترين مناطق براي گردشگران داخلي و توريست هاي خارجي باشد.

فلاح با اشاره به مهجور ماندن صنايع دستي شهرستان ميبد گفت: در رابطه با بخش صنايع دستي متاسفانه مقداري سهل انگاري شده و بخاطر توجه بيشتر به بخش ميراث فرهنگي  مورد توجه قرار نگرفته است. لازم است توجه مسولين امر در رابطه با صنايع دستي بيشتر شود چون خيرين بسياري در ميبد هستند كه براي بهبود صنايع دستي به خصوص صنعت زيلوبافي آماده كمك و ياري هستند.

فرماندار ميبد همچنين بيان داشت : در طي چند سال گذشته هر خشت خامي كه در شهرستان ميبد نگه داشته شده به عنوان يك سرمايه ي بزرگ به حساب  مي آيد و به همشهريان عزيز اين اطمينان را خواهيم داد كه هر خشت خام اين شهرستان با ارزش و به عنوان سرمايه خواهد بود .

وي در خصوص مرمت آثار باستاني و تاريخي ميبد گفت: يكي از كارهاي كه بايد صورت بگيرد اين است كه به صرف يك منطقه ي خاص آثار تاريخي مرمت نشود و كار مرمت سازي به صورت گسترده و پراكنده در سطح شهرستان انجام شود كه ان شا الله در هر نقطه اي از شهر ما بتوانيم يك بافت تاريخي و منحصر را احياء و به معرض ديد گردشگران قرار دهيم .

وي تصريح كرد : آنچه بنده پيش بيني مي كنم اين است كه در آينده ي بسيار نزديك سيل گردشگر وعلاقه مندان به ميراث فرهنگي  به سمت ميبد و استان يزد روانه خواهد شد، چنانچه كه در اين چند سال گذشته استقبال گرشگران از استان يزد و شهرستان ميبد بسيار چشم گير بوده است .

فرماندار ميبد بر لزوم سرمايه گذاري در بخش ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري بيان داشتند :  ميراث فرهنگي اعتباري تعريف كرده تحت عنوان پروژه هاي مشاركتي كه همان مبلغ و ميزاني كه بخش خصوصي سرمايه گذاري ميكند ميراث فرهنگي نيز مساعدت مي نمايد  و اين فرصت خوبي براي سرمايه گذاري در بخش ميراث فرهنگي شهرستان است و توجه خاص سرمايه گذاران را مي طلبد . وي ادامه داد ،  هتل هاي استان  كه داراي درجه و ستاره هستند تا سه ماه آينده ظرفيت آن ها تكميل است و اين بيانگر اين نكته است كه حركت شروع شده است و ان شا الله با پيوستن هتل آبشار ميبد به مجموعه ي هتل هاي ستاره دار در سال آينده شاهد اقامت گردشگران خارجي در شهرستان ميبد خواهيم بود .

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.